5 канал

Петренко: Рада має фактично останній шанс змінити судову систему

Зміни до Конституції щодо судової реформи, які вніс Президент України, дають шанс оновити Верховний суд

Парламент має один з останніх шансів реформувати судову систему. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"Це фактично один з останніх шансів реформувати судову систему, тому що 25 років робили імітацію цієї системи з однією ціллю – взяти під контроль суддів, судовий корпус у політичних цілях... Те, що зараз є в парламенті, пакет законів, дає можливість і шанс зробити персональне очищення і зміну тих людей, які працюють у правосудді", – сказав він.

За словами міністра юстиції, зміни до Конституції щодо судової реформи дають шанс отримати оновлений Верховний суд, а також апеляційні суди.

"Ті зміни, які вніс Президент України – і імплементаційний закон, і зміни до Конституції – я просто обережно стримано оптимістичний, тому що насправді ці всі зміни з певними недоліками, які поправить парламент, але вони самі по собі дають шанс, що ми отримаємо оновлений Верховний суд повністю, отримаємо оновлені апеляційні суди і ми зможемо отримати близько 1800 районних суддів, які пройдуть через публічний конкурс", – зазначив Петренко.

Нагадаємо, як заявив експерт громадської ініціативи "Реанімаційний проект реформ" Михайло Жернаков, нова редакція законопроекту щодо суддів, на жаль, не гарантує повної судової реформи.

Попередній матеріал
У мережі з'явилося відео арешту п'яних "мінерів" в Жулянах
Наступний матеріал
Україна збирається продовжити контакт з Росією на збагачення урану

Сьогодні парламентарії розглянуть проект закону про судоустрій

Порошенко закликав Раду підтримати зміни до Конституції щодо судової реформи

Рада може розглянути законопроект про статус суддів вже завтра – Парубій

Міністр юстиції пропонує ВР звільнити 800 суддів, призначених Януковичем

Мін'юст підготував звернення до ВККС та ВРЮ з вимогою перевірити суддів

5 канал - трансляція наживо