5.ua

Перший день київського саміту YES - підсумки

  Неоголошена війна з Росією – головна тема на зустрічі Ялтинської європейської стратегії. Вперше цей форум проводять не в Ялті, а через тимчасову окупацію Криму – у Києві.


  Замість шуму моря – штучний фонтан. Замість сонячного піску – столичний бетон. Ялтинська конференція не змінюючи назву, змінила місце проведення. Анексований Крим не завадив політичним розмовам щодо майбутнього України і світу.

  Одразу навпроти центрального входу гостей конференції зустрічає обгоріла стіна. За задумом організаторів, вона символізує сучасну Україну, а відірваний від неї шмат – це Крим, який тимчасово відвалився…

  Зліпити Україну докупи обіцяє на саміті Петро Порошенко. У президентській промові замість скарг на російських бойовиків – сподівання на дипломатичні переговори і компроміс. Європейці теж не оминають нагоди остудити гарячі голови. Мовляв, у старому світі і досі вірять, що у війні проти Росії переможе не зброя, а дипломатія.

  "Ми погодили санкції проти Росії. А що далі, куди рухатись? Кризу не вирішити військовими засобами. Треба утриматись від розпалювання війни і підбурювання, бо все може вийти з-під контролю. Принцип "око за око" зробить усіх сліпими. Тому подобається це комусь чи ні, але без Росії проводити переговори неможливо. З Росією доведеться розмовляти" – запевнив Мартін Шульц.

  Його підтримав Леонід Кучма: "Та можна сідати хоч з дияволом, хоч з чортом, заради того, щоб домовитись". Другому президенту довелось у Мінську посидіти за одним столом з терористами, аби підписати протокол.

  Він уточнив: "Що таке протокол – ви ж добре розумієте… Та він буде триматися стільки, скільки Україні, владі нашій і законодавчій, і виконавчій знадобиться часу для імплементації, бо за кожним пунктом стоїть велика робота наших урядовців і парламентаріїв".

  Чи то європейська наївність, чи прагнення зберегти життя – але іноземні гості впевнені: Євросоюзу вистачить сил стримати Росію без пострілів.

  "Все залежить насправді від європи. Саме Європа може припинити це все. Завдання України на найближче десятиріччя – це реформи. А завдання Європи – це дотримання порядку в тому, щоб не було анексії території через те, що там живуть співвітчизники, щоб не було порушення кордонів. І щоб будь-яка країна могла робити власний вибір", – вважає президент Естонії Тоомас Ільвес.

  Україна чекає від Європи військової допомоги, Європа ж чекає від України реформ, і дорікає владі за "невидиму" боротьбу з корупцією. Виправити ситуацію Президент обіцяє після парламентських виборів.

  "У нас нова країна після Майдану, нові люди, але діють старі правила і старий парламент. Саме тому я оголосив про дострокові вибори. Саме для того, щоб була підтримана нова програма реформ, котра буде представлена на наступному тижні. По-друге, буду абсолютно щирим – інвестиції не вкладають в країну, котра перебуває у стані війни. І тому нам потрібен мир", – запевнив Петро Порошенко.  

  З настанням миру корупціонери повтікають, а реформи стануть реальними – переконує іноземних гостей Порошенко. І тоді Євросоюзові, каже, відступати буде нікуди: "…І було б просто неввічливо не надати перспективу членства в ЄС Україні. Мені так здається…"

  Ірина Герасимова, Микола Лебедєв, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На конференції Lviv Mobile Development Day покажуть розробку вундеркінда з Ужгорода
  Наступний матеріал
  Порошенко не збирається змінювати угоду про асоціацію, щоб задобрити Путіна
  Теги:
  Loading...