Перша бійка у новій ВР - хроніка скандального дня

  З регулярними перервами і нарадами ВРУ сьогодні ділила посади – обрала віце-спікерів і голів комітетів. Вперше в крісло віце-спікера сіла жінка – Оксана Сироїд. Із комітетами історія вийшла не така пасторальна – весь день ділили.


  Прикметне те, наскільки активно депутати йшли до одних комітетів і ігнорували інші. Скажімо, до комітету із податків й мит подалися 33 депутати, а у справах культури – 7. Окремим рядочком було обурення, що Олесь Довгий опинився у претендентах на заступника глави комітету економічного розвитку.

  Екс-комбат Тетерук – один із двох претендентів на першого заступника Гройсмана. Але час, проведений "Народним фронтом" на засіданні фракції, показав не на Тетерука. Першим віце-спікером відряджають Андрія Парубія.

  Заступника спікера від опозиції не буде. В "Опозиційному блоці" захотіли три комітети – регламентний, з прав людини і зі свободи слова. На головування останнім відшукали в себе "достойників": Юрія Мірошніченка наразі і Вадима Рабіновича.

  Сергій Льовочкін запевнив: екс-регіонали на сторожі свободи слова – це не жарт і не оксюморон. Претендент на опіку свободою слова налаштований рішуче: якщо дають мало – не брати взагалі. А дають лише один комітет.

  В групах теж невдоволені – особливо претендент на банківський комітет Хомутиннік.

  Новачок ВР Мустафа Найєм обурений: "Давати пану Хомутинніку банківський комітет, який він очолював за часи Арбузова, допомагав Арбузову в цих питаннях – мені здається, це трошки неправильно... Якщо ми хочемо зараз пана Ківалова на правовий комітет, розуміючи усію його передісторію щодо суддівської системи, то ми просто кажемо людям – знаєте, нічого не змінилося".

  В коаліції вирішили не віддавати комітети заплямованим персонажам, але до останнього моменту в потенційному керівництві виловлюють голосувальників за диктаторські закони 16-го січня. Невдоволені розподілом не лише в блоці, який іменує себе опозиційним – невдоволені і вчорашні колеги з Майдану. В "Укропі" хочуть майже ті самі комітети, що й в блоці Бойка-Льовочкіна. Група теж вважає себе опозицією до правлячої коаліції, тож претендує на контролюючі комітети. Забагато різних опозицій, всім не вгодиш, а дружити між собою вони не хочуть – пояснюють в коаліції. Зокрема, Мустафа Найєм каже, що групи Хомутинніка, Єремєєва, "Свободи", "Укроп" не погодили кандидатур між собою.

  Борислав Береза опонує: каже – відмовився від "хлібних" комітетів заради тих, які допоможуть змінити країну.

  Після голосування за комітети до слова прорвався Володимир Парасюк. Так розпочалась перша сутичка в новій Раді. Парасюка штовхає представник "Блоку Порошенка". Колишнім регіоналам дісталося лише на словах: "Відкриєте ще раз свій поганий рот тут – ми вас винесемо звідси", – пригрозив Володимир Парасюк.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Підприємствам на Львівщині обмежать споживання електроенергії
  Наступний матеріал
  15 грудня у Брюсселі засідатиме Рада асоціації Україна-ЄС
  Теги: