Андрій Парубій
Андрій Парубій ukr.media

Парубій назвав дискусійні питання законопроекту про Антикорупційний суд

  Певні моменти законопроекту потрібно буде уточнити між першим і другим слуханням його у Раді

  У законопроекті про Антикорупційний суд є низка дискусійних питань. Через це існують розходження у проекті закону з рекомендаціями Венеційської комісії. Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій, передає ICTV.

  "Ми отримали ці рекомендації і справді, в тому законі, який подав Президент, є певні дискусійні моменти з рекомендаціями", – зазначив спікер ВР.

  За словами Парубія, сьогодні (6 лютого) парламент має ухвалити рішення щодо включення цього законопроекту до порядку денного сесії та направлення до профільного комітету.

  Серед так званих "дискусійних питань" Парубій назвав "надто завищені вимоги до кандидатів у судді".  

  "Вважають експерти, що з такими вимогами буде надзвичайно важко набрати необхідну кількість суддів. Тобто закон може бути прийнятий, а його імплементація може розтягнутися на роки", – пояснив голова ВР.

  Ще одним дискусійним питанням Андрій Парубій назвав необхідність вказати мінімальну кількість суддів, яка має бути обрана для того, щоб суд запрацював.

  "На сьогодні це в законопроекті не вказано. Я думаю, це ми без проблем зможемо врегулювати між першим і другим читанням", – додав спікер парламенту.

  Крім того, він наголосив: "Міжнародні партнери наполягають, щоб юрисдикція Антикорупційного суду відповідала юрисдикції САП і НАБУ. Щоб вона була не завузька і не занадто широка, щоб величезна кількість справ, які можуть опинитися в тому суді, банально не заблокували його рішення і прийняття рішень".

  "З цього приводу, очевидно, буде окрема дискусія", – припустив Парубій.

  Окремо згадав він і про дискусію щодо компетенції Громадської ради міжнародних експертів.

  "Міжнародні партнери рекомендують, щоб Громадська рада міжнародних експертів могла під час розгляду давати свою оцінку щодо того чи іншого кандидата. І щоб Вища кваліфікаційна комісія суддів брала на розгляд лишень тих кандидатів, які пройшли попереднє обговорення Громадської ради, і вже подавали їх на остаточне затвердження", – пояснив Парубій.

  Попередній матеріал
  "Безпрецедентна образа": у Раді зареєстрували два проекти постанов через польський закон
  Наступний матеріал
  Курс біткойна впав нижче $6 тисяч
  Loading...