5.ua

Парубій домовився про створення литовсько-польско-української бригади

  Секретар Ради національної безпеки та оброни України Андрій Парубій заявив про активізацію робочого процесу зі створення литовсько-польско-української військової бригади.

  Відповідна домовленість досягнута під час зустрічі Парубія з шефом Бюро національної безпеки Польщі генералом Станиславом Козеєм. До бригади

  "Вчора зустрівся із Козєєм, керівником Бюро нац. безпеки Польщі. Активізуємо роботу лит-пол-укр військової бригади", - написав в Твитері Парубій.

  Варто нагадати, що ідея створення багатонаціональної бригади за участю військовослужбовців Польщі , Литви та України з'явилась у польського військово-політичного керівництва ще в 2007 році і реалізація цього задуму повинна була стати одним з найпрестижніших проектів колишнього міністра національної оборони Польщі Богдана Кліха. Відповідний пакет документів був підписаний у листопаді 2009 року в Брюсселі. За задумом польського міністра, литовсько-польско-українська бригада була призначена для участі в миротворчих операціях ООН , Європейського союзу та НАТО.

  Після проведених тристоронніх консультацій почалося формування з'єднання зі штабом у м. Люблін (Польща). До її складу мали увійти батальйон управління ( Польща ), три механізованих батальйону ( Польща , Литва , Україна ), артилерійський дивізіон (Україна), без зміни місця поточної дислокації військових частин. Був навіть призначений комбриг - польський полковник Анджей Купіса. За задумом , у штабі з'єднання повинні були проходити службу офіцери з трьох країн.

  Але за часів президентства Януковича цю роботу було згорнуто, та до цих пір бригаду фактично так і не створено.

  Попередній матеріал
  Європарламент зафіксував для України можливість стати членом ЄС
  Наступний матеріал
  Частину сепаратистів, що штурмували військову частину в Маріуполі, відпустили
  Теги:
  Loading...