Парламентський день 29.03.2010 (репортаж)

  Хто сяде поруч із спікером - у Парламенті ще не вирішили: узгодженої кандидатури щодо заступника поки що немає, заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин. Натомість у коаліції поповнення - два нових багнети, про це спікер обіцяє оголосити уже у вівторок. Усі інші питання коаліція планує вирішити на своїй раді наприкінці тижня. Під питанням поки що і місцеві вибори - на погоджувальній раді депутати вирішили: цю проблему варто відкласти у ще довшу скриню. Спікер прогнозує місцеві вибори - лише у березні наступного року.

  Хто перший поспілкується із журналістами. У бій ідуть прес-секретарі. Речниці Юлії  Тимошенко і Володимира Литвина - виборюють право першості для свого шефа.

  Юлія Тимошенко зібралася після відпустки у гості - а у Раді не всі їй раді. Правило "даму вперед" - не спрацьовує. Доступ до мікрофонів першим отримує спікер. Порахував коаліційних новоприбульців. 

  Для початку - Конституційний суд нехай перевірить на легітимність коаліцію, - з`явилася нагадати Юлія Тимошенко. За її інформацію - на суд уже тиснуть.

  Конституційний суд у відповідь мовчить. Регіонали на звинувачення теж не реагують. Під Радою тим часом - інший клопіт. Стурбовані долею місцевих виборів - нагадують депутатам: вибори 30 травня скасували - а от нових не призначили. Хочуть обирати уже у червні. Стелять парламентаріям під ноги - сторінки Конституції: аби ступили і згадали.  

  Депутати згадали: наготували вже кілька законопроектів - та прогнози неспішні. Місцеву владу  обиратимуть якщо не в листопаді - то аж у березні.

  В опозиції від нунсу -  свої плани на тиждень. Хочуть почути прем`єра - про мотивацію кадрових рішень у державі. Нагадують, що мають постанову про відставку міністра освіти Дмитра Табачника. Наприкінці тижня матимуть годину Уряду - тоді й спитають.

  Ольга Сніцарчук, Ілля та Максим Шинкаренко, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Факсимільне видання першої збірки М. Рильського презентували у Києві
  Наступний матеріал
  Герман: Янукович готовий розпустити Парламент
  Теги: