Парламент привів до присяги суддів КС й підтримав пропозиції Президента по бюджету (РЕПОРТАЖ)

  Показовий результат дали сьогодні українські депутати. На відміну від попередніх майже безрезультатних засідань - на початку цього сесійного тижня менш ніж за годину народні обранці привели до присяги своїх нових колег та суддів Конституційного суду, що належать до квоти глави держави, а також погодилися з Президентом, щоби податкові та митні норми, які Уряд пропонував закласти у бюджет, таки були винесені в окремий Закон.
  Але у такій готовності Парламенту підтримувати ініціативи Віктора Ющенка - з самого початку засідання були великі сумніви і навіть підозри про запланований саботаж.

  ***

  Система Рада не витримує парламентського накалу. Тільки-но ключове голосування - техніка викидає коники. Та ще й у присутності Президента - та Прем`єр-міністра.

  Питання дня - законопроект для формування дохідної частини бюджету, заветований Президентом. Без галасу депутати погоджуються із пропозиціями глави держави. Попереднього разу - під час голосування їх було рівно 226. Тепер - незручна мить. Ключовий законопроект - під питанням. Кар`єра техніків - теж. З другої спроби - магічне коаліційне число висвічується на табло.

  Арсеній Яценюк, голова ВР: "За 226. Техніки нехай підготують заяви про звільнення. Якщо не вміють працювати з комп`ютерами - то нехай на фермі працюють".

  А от Юлія Тимошенко не проронила ані слова. Хоча її соратники задоволені: чутка про те, що БЮТівці були проти доукомплектації Конституційного суду суддями президентської квоти - не підтвердилася. Перед бюджетним голосуванням - троє суддів вільно присягають. 

  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "Настільки ж легко і невимушено вирішити питання голови Фонду Держмайна цього дня не вдається. Остання надія БЮТівців - середа. Після - Валентина Семенюк-Самсоненко іде у відпустку. А повертається - коли на відпочинок ідуть депутати".

  Ольга Сніцарчук, Ілля Шинкаренко, Володимир Леонов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.45Мб)
  Попередній матеріал
  У аварії "Нафтогаза-67" винні обидві сторони,- попередні висновки Мінтрансу
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС: ВАЖЛИВО"
  Теги: