Останнє засідання Верховної Ради 7-го скликання - як це було

  На останнє перед парламентськими виборами засідання депутати збиралися неохоче. Розпочати роботу вдалося лише з третьої спроби. Але те, заради чого збиралися, так і залишилося непроголосованим.


  Ближче до полудня в залі з'являється кворум, а разом з депутатами – і прем'єр-міністр. Як і годиться перед виборами, народні обранці починають із соціальних законів. Один за одним, але не завжди з першої спроби, парламент вносить зміни до закону про лікарські засоби, щоб забезпечити вакциною новонароджених, міняє бюджет, щоб захистити інвалідів, ветеранів та учасників АТО, визначає статус та соціальні гарантії для переселенців з Донбасу, а також спрощує процедуру реєстрації для отримання спадщини. Та коли перейшли до найважливішого – запал у депутатів зникає. На розгляд парламенту запропонували два альтернативні законопроекти, якими вносяться зміни до виборчого законодавства. Утім, жоден із них після численних спроб так і не включили до порядку денного.

  Непоступливими виявилися вчорашні соратники по коаліції. Близько тридцяти депутатів "Батьківщини" щоразу ставили хрест на праві українських бійців голосувати. А ті, хто хотів забезпечити це право, шукали несподівані варіанти вирішення проблеми – наприклад, не випускати нардепів із зали, або звертатись до лідерів партій і фракцій.

  Схилити вчорашніх однодумців до голосування народні депутати намагалися у різний спосіб, та усі аргументи виявилися марними.

  Рада проігнорувала іще один сигнал із зони АТО. Командири батальйонів просили парламент заборонити демонстрацію на українському телебаченні російських серіалів, які звеличують російську армію. Але й на це голосів забракло.

  Наталія Жижко, Ян Доброносов, Юрій Усік, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Нове законодавство дозволяє отримати "довідку переселенця" у день звернення
  Наступний матеріал
  З наступного року у Черкасах виготовлятимуть тепловізори для українського війська
  Теги: