Опитування: більшість жителів Донецької та Луганської області підтримують територіальну цілісність України

  72,8% жителів Донецької області і 70,1% жителів Луганської області підтримують територіальну цілісність України.


  Про це свідчать результати опитування "Народний референдум", який відбувся у східних областях 4 травня, повідомляє УНІАН.

  Так, за результатами цього опитування, проти територіальної цілісності України у Донецькій області висловилися 24,75% опитаних (23234 особи), у Луганській області - 26,9% (24091 особа).

  Крім того, другим питанням “Народного референдуму” було розширення повноважень місцевих громад, які виражаються в самостійній бюджетній та культурній політиці регіону.

  Так, 84,79% мешканців Донецької області і 87,7% мешканців Луганської області підтримують розширення повноважень місцевих громад. Проти висловились 2,83% і 3,3% відповідно.

  Для обох областей було надруковано по 100 тис. бюлетенів. У Донецькій області кількість використаних бюлетенів склала 93878 шт., у Луганській області - 89560 бюлетенів.

  Таким чином, за підтримку територіальної цілісності України у Донецькій області проголосували 68343 особи, у Луганській - 62782.

  За розширення повноважень місцевих громад у Донецькій області - 79599 осіб, у Луганській - 78544 особи.

  Як зазначив співорганізатор опитування "Народний референдум" в Донецькій області Дмитро Ткаченко, результати опитування свідчать про те, що "вся ідея про федералізацію, ідея про створення якихось територіальних республік - це надумана тема, це те, що активно фінансується із третьої сторони і організовується ззовні".

  За словами співорганізатора "Народного референдуму" в Донецькій області Євгена Семехіна, на референдумі працювали понад 100 мобільних груп. У цій області було опитано мешканців 48 із 66 територіальних одиниць обласного підпорядкування.

  Опитування проводилося у Красноармійську, Добропіллі, Добропільському районі, Артемівську, Артемівському районі, Донецьку, Маріуполі, Макіївці, Харцизьку, Амвросіївці, Амвросіївському районі, Новоазовському районі.

  Водночас, опитування не проводилося у Слов'янську та Слов'янському районі, Краматорську, Костянтинівці, Дружківці, Горлівці, там де активно діють бойовики.

  Співорганізатор "Народного референдуму" в Луганській області Володимир Семистяга повідомив, що в регіоні опитування проводилося, зокрема, у м. Сватів та Сватівському районі, Старобільську та Старобільському районі, Алчевську, Антрациті та Антрацистівському районі, Луганську. Не проводилося опитування у Красному Лучі та Лисичанську.

  Крім того, він зауважив, що деякі люди рвали та палили бюлетені, або ж псували їх іншим чином.

  Протоколи із результатами "Народного референдуму" сьогодні будуть передані до ЦВК. 

  Нагадаємо, що сьогодні Яценюк у ВР зареєстрував законопроект "про проведення всеукраїнського консультативного опитування" 25 травня 2014 року. 

  Попередній матеріал
  МВС: терористи обстрілюють житлові будинки у Слов’янську
  Наступний матеріал
  Турецький прем'єр пообіцяв Джемілєву допомогти повернутися до Криму
  Теги: