5.ua

Опозиція просить ЄС залишити Україні шанс на асоціацію після Януковича [відео]

  Українські литовці ходою йдуть  вулицями Вільнюса - з європрапором і саморобними плакатами. Піснями надихають українського президента – одуматися. На центральній площі – міні-Євромайдан.

  Мітингувальниця: «Підтримуємо тих, хто мерзне на Майданах! Тут представники української громади у Литві і українців, які спеціально приїхали з України».

  Українці приїхали у Вільнюс не з порожніми руками – з гігантською ручкою для президента Януковича.

  Загалом, про оптимізм уже не йдеться. У європейське чудо вірять лише громадяни. Політики у Вільнюсі вже не говорять про можливість підписання угоди, лише про відчинені двері – для українців.

  Представник євромісії в Україні Пет Кокс засмучений.

  Пет Кокс, співголова моніторингової місії Європарламенту: «Це розчарування. Але це не кінець. Європа залишить двері відчиненими для українських людей».

  Пет Кокс, який був небагатослівний під час місії в Україні, перед аудиторією Громадянського форуму  у Вільнюсі розповідає все – про більше 40 годин зустрічей з Віктором Януковичем і тет-а-тети з Юлією Тимошенко, про молодь на Євромайдані, якій варто залишити надію на майбутнє і відчинені двері в Європу, і про неєвропейську поведінку української влади.

  Пет Кокс, співголова моніторингової місії Європарламенту: «Важливо обговорити риторику, яку просуває Київ в останні дні. Процес партнерства – це не аукціон, це не аукціон, де виграє той, хто запропонує  більшу оплату. Ми ніколи не збиралися робити процес Східного партнерства якимось аукціоном!»

  Олег Тягнибок, лідер ВО «Свобода»: «Було ніяково сидіти і слухати, як європейські політики розказують про свою місію в Україні…»

  Оплески – це Громадянській форум аплодує Молдові. Хвалять її прогрес. І вітають безвізові перспективи молдаванських громадян. Для українців – лише далекі надії на майбутнє.

  Штефан Фюле, комісар ЄС із питань розширення і політики сусідства: «Щодо рішення українського уряду призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію. Мені дуже шкода, що таке рішення було прийнято. Тим не менше, ми готові підняти відносини на новий рівень. Європейський союз готовий поновити підготовку до підписання угоди, як тільки Україна буде готова. Усе це має робитися для громадян, які показали в останні дні, що дуже добро розуміють значення європейської асоціації».

  Громадянські активісти вирішують не чекати – підписують самостійно. Хоча й усвідомлюють : акція – символічна і без юридичних наслідків. Тією  самою ручкою.

  Олександр Сушко, науковий директор Інституту євроатлантичної кооперації: «Тут є, з одного боку, сигнал, що ми готові. З іншого боку – сигнал, що ми очікуємо зміни рішення уряду».

  «Містер Арбузов, не вбивайте нашу мрію» - плакатами такого змісту вітають громадські діячі першого віце-прем’єра на вільнюському бізнес-форумі. Плакати просять прибрати, діячів – вийти. А перший віце-прем’єр тішить публіку позитивом: йому здається, країна далі йде в Європу.

  Опозиціонери ж просять Європу продовжити євромісію і помізкувати над фінальною резолюцією Вільнюського саміту.

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Україна раніше чи пізніше угоду. І саме для цього ми переконуємо залишити, наших євро партнерів, залишити двері відкритими і щоби фінальна резолюція саміту давала можливість підписати цю угоду вже новому президенту».

  Із Вільнюсу – Ольга Сніцарчук, Андрій Жигулін, Ян Доброносов, Дмитро Демішев,  5 канал. 

  Попередній матеріал
  Тернопільська молодь влаштувала «Марш у Європу» [відео]
  Наступний матеріал
  На нараді в Попова турбувались, щоб студенти не хворіли і не заробляли на Євромайдані
  Теги:
  Loading...