Онопенко залишився головою ВСУ [репортаж, відео]

  Василь Онопенко залишається головою Верховного суду України. Судді, охочі зняти Онопенка з посади, не змогли назбирати достатню кількість голосів, необхідних для висловлення недовіри Голові. Тепер, згідно з законодавством, колишній соратник Юлії Тимошенко гарантовано допрацює свою каденцію, яка закінчується за півроку.

  Зібрати пленум Верховного суду зажадали 19 із 49 суддів. Вони вирішили, що настав час висловити недовіру Голові суду - Василю Онопенку. Оргкомітет запланував засідання у закритому режимі.

  Утім більшість суддів проголосувала за присутність преси. А от у доцільності участі в Пленумі деяких колег - засумнівалися.

  Пленум більшістю вирішив - ці двоє суддів справді не мають права на участь. Але за планом Оргкомітету саме позбавлений права виступу Ігор Самсін мав оголосити звинувачення на адресу Василя Онопенка. Слово доводиться брати іншим підписантам.

  Опоненти закидають Онопенку неналежну організацію роботи Верховного суду, неякісні судові рішення, призначення на суддівські посади людей з сумнівною репутацією, втягнення суду в політичне протистояння, а також те, що після судової реформи Верховний суд фактично втратив свій високий статус. Утім не всім суддям видаються переконливими ці обвинувачення, викладені у поданні оргкомітету.

  Дехто висловлює припущення - це подання взагалі написане не суддями і не в стінах Верховного суду. Сам Онопенко вважає спробу усунути його з посади - подальшим наступом на Верховний суд.

  Василь Онопенко, голова ВСУ: "Твердо переконаний, що спроби змінити визначені Конституцією роль і місце ВСУ в судовій системі приречені на провал. І це прекрасно розуміють ті, хто упродовж тривалого часу пробував реалізувати сценарій знищення Верховного суду України". 

  Судді голосують таємно бюлетенями. Участь у голосуванні беруть 46 членів Верховного суду.

  За результатами голосування з питання висловлення недовіри Голові ВСУ Онопенку голоси розподілилися наступним чином. Висловили недовіру 17 суддів. Не підтримали висловлення недовіри - 28.

  Тож тепер, згідно з законодавством, питання про недовіру Голові Верховного суду не може порушуватися протягом року. Втім у вересні закінчується термін повноважень Василя Онопенка.

  Олександр Аргат, Іван Головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Саміт ЄС розсварив учасників
  Наступний матеріал
  У Баку арештували опозиціонерів під час акції протести проти уряду
  Теги: