genosse.su

Офіційне звернення ВР України: дії Росії несуть пряму загрозу для Європи і усього світу

  Напередодні Росія відмовилась від "нормандських переговорів" і звинуватила Україну в "політиці терору і провокацій"

  Український парламент звернувся до країн-членів Євросоюзу, США, Канади та Японії із закликом вплинути на Росію для уникнення нової хвилі агресії на тлі останніх подій у Криму. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Верховної Ради.

  "Шановні колеги-парламентарії, ми змушені привертати увагу світової спільноти до надзвичайно загрозливої ситуації, яка складається у зв’язку із продовженням політичної лінії керівництва Російської Федерації, спрямованої на свідому ескалацію військової агресії проти України", – зазначили у ВР, назвавши дії РФ "підступною провокацією".

  У парламенті наголосили, що російська сторона не представила жодної доказової бази. "Більше того – російські спецслужби вкотре вчинили злочин, викравши громадянина України з території України з метою фабрикування проти нього "доказів злочину", – йдеться в повідомленні.

  Детально про розвиток подій читайте у спецтемі: ПРОВОКАЦІЯ РФ У КРИМУ

  Як зазначається, всі кроки Кремля свідчать про те, що російське керівництво не відмовилося від планів подальшої військової агресії проти України.

  "Російське керівництво шукає привід для виходу з перемовин  у форматі "Нормандської четвірки" та руйнації Мінського процесу. Оскільки Україна такого приводу не дає, агресор вимушений створювати його сам", – наголошують парламентарії.

  "Сьогодні держава-окупант шукає шляхи для перекладення на Україну та її міжнародних партнерів відповідальності за свої деструктивні дії, а також створює штучні передумови для подальшого загострення військового протистояння", – додають у ВР.

  У парламенті також переконані, що "дії російського керівництва несуть пряму загрозу не лише для України, але й для Європи і усього світу".

  Відповідне звернення підписали перший заступник голови ВР України Ірина Геращенко, перший заступник голови Комітету з питань євроінтеграції Марія Іонова, а також голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко.

  Нагадаємо, 11 серпня Росія відмовилась від "нормандських переговорів" і звинуватила Україну в "політиці терору і провокацій". 

  Напередодні Росія звинуватила Україну в підготовці терактів у Криму та спробі силового прориву кордону окупованого півострова. Українські офіційні особи ці заяви спростували, а представники ЄС та НАТО вже заявили, що Кремль не надав жодних доказів своїх слів та засудили його провокативні дії. Світова спільнота також вкотре підкреслила, що підтримує територіальну цілісність України і вважає Крим її невіддільною частиною.

  Як повідомлялося, Рада Безпеки ООН беззастережно підтвердила позицію щодо територіальної цілісності України.

  Попередній матеріал
  На півночі Криму відключили Інтернет "в цілях безпеки"
  Наступний матеріал
  Правозахисники у Криму розповіли цікаві подробиці про другого затриманого ФСБ РФ "диверсанта"
  Теги:
  Loading...

  Росія відмовилась від "нормандських переговорів" і звинуватила Україну в "політиці терору і провокацій"

  Рада Безпеки ООН беззастережно підтвердила позицію щодо територіальної цілісності України

  Представництво ЄС в Україні засудило провокації Росії в окупованому Криму

  Екс-міністр закордонних справ: Провокація в Криму – це виключно внутрішні речі РФ