Обмін ударами у судовій війні: Печерський районний (репортаж)

  Президент звільнив голову Печерського райсуду Києва Інну Отрош і призначив замість неї Володимира Колесниченка. Блок Юлії Тимошенко оскаржив цей указ в Окружному адмінсуді. Секретаріат цього не визнає. Як розгорталися після цього події в самому Печерському суді - спостерігав журналіст "5 каналу".
  У Печерського районного суду знову новий голова. У компанії заступника глави Секретаріату Ігоря Пукшина та зі свіжим Указом Президента про своє призначення на руках поріг суду переступив Володимир Колесниченко. Півтора року тому йому довелося поступитися головним кабінетом Інні Отрош. Сьогодні - прийшов сісти на її місце. Але увійти до кімнати Колесниченку не дали депутати-бютівці. Забарикадували двері і попросили почекати.

  Володимир Бондаренко, народний депутат, БЮТ: "У нас немає ніякого силового протистояння, ніякого блокування. Ми просто попереджаєм - дочекайтесь рішення іншого суда і може ситуація з`ясується".

  Колесниченко ж уважає: ніякого рішення йому чекати не треба. І береться до виконання обов`язків. Каже, може підписати будь-яке розпорядження. Мовляв, навіть без печатки воно буде чинним.

  Володимир Колесниченко: "Я займаю зараз посаду. Інша справа, що мені чинять перешкоди. Сьогодні блокується робота державної установи. Це питання до кримінального кодексу. Це не до мене".

  Новий-старий чільник Печерського суду каже: його поновлення - результат півторарічної судової тяганини з Президентом. 2007-го Колесниченко за поданням Партії регіонів уже намагався призупинити указ Ющенка про перевибори. Після цього довелося розпрощатися з посадою. Але згодом службова перевірка не знайшла проти нього жодного компромату. Запевняє: самому якось неприємно, що указ про його призначення вийшов саме зараз у розпал політичного протистояння. Бо саме Печерський суд у понеділок зупинив слідчі дії щодо Володимира Келеберди. Це той самий суддя, який призупинив Указ Президента про дочасні вибори. Присутні бютівці не вірять у збіг.

  Олег Ляшко, народний депутат, БЮТ: "Скажіть, ви вважаєте людей за дураків, да? Що ви рік судилися там за шось, а тут цілком випадково раптом в адміністрації Вас призначили. Так чи ні? Цілком випадково співпало із тим, що Отрош зупинила Указ Президента?"

  По обіді Окружний адміністративний суд міста Києва, за словами бютівця Андрія Портнова, призупинив Указ Президента про звільнення Інни Отрош. Тим часом СБУ виділило Володимиру Колесниченку охорону і попросило у МВС допомоги у розблокуванні Печерського районного суду. Тож поки що в Секретаріаті Президента і в БЮТі щодо того, хто є головою Печерського суду мають різну думку. 

  Олександр Аргат, Сергій Щекочіхін, 5 канал
  Попередній матеріал
  Домбровський: Адмінсуди мають право розглядати укази Президента
  Наступний матеріал
  Онопенко: Окружний адмінсуд ліквідували незаконно
  Теги:
  Loading...