president.gov.ua

"Обмін інформацією": Порошенко підписав ратифікацію угоди з Європолом

  Документ розширює співробітництво між Україною та Європейським поліцейським офісом

  Президент України Петро Порошенко підписав Закон, яким ратифіковано Угоду про оперативне та стратегічне співробітництво між Україною та Європолом. Про це повідомляє прес-служба Президента.

  "Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським поліцейським офісом про оперативне та стратегічне співробітництво", яка була укладена 14 грудня 2016 року в місті Гаага (Нідерланди) та схвалена Верховною Радою України 12 липня цього року", – йдеться у повідомленні.

  Набуття чинності Угодою поглибить інтеграцію України до політики Європейського Союзу у сфері юстиції та внутрішніх справ, у розвиток досягнень в рамках Плану дій ЄЄ із лібералізації візового режиму між Україною та ЄС.

  Документом розширюється співробітництво між Україною та Європейським поліцейським офісом з метою підтримки України та держав-членів ЄС в запобіганні і боротьбі з організованою злочинністю, тероризмом та іншими формами міжнародної злочинності. Йдеться про активізацію обміну оперативною інформацією в рамках кримінальних проваджень та створення можливостей для спільних заходів з розслідування злочинів та пошуку осіб, причетних до скоєння злочинів.

  Також, окрім обміну інформацією, співробітництво може включати, відповідно до визначених Рішенням Ради Європолу завдань Європолу, обмін спеціальними знаннями, загальними зведеннями, результатами стратегічного аналізу, інформацією щодо процедур кримінальних розслідувань, інформацією про методи запобігання злочинності, участь у навчальних заходах, а також надання консультацій та підтримки в окремих кримінальних розслідуваннях.

  Документ набирає чинності з дати надсилання Європейським поліцейським офісом дипломатичними каналами письмового повідомлення Україні про отримання та прийняття повідомлення України про завершення нею внутрішньодержавних ратифікаційних процедур.

  Попередній матеріал
  "Найсуворіші обмеження": що означають нові санкції США проти РФ
  Наступний матеріал
  У "справі 2 травня" в Одесі арештували екс-чиновника ДСНС – Нацполіція
  Loading...