5.ua

Обама заморозив активи російських чиновників, причетних до подій в Криму (оновлено)

  Президент США Барак Обама ввів фінансові санкції проти російських чиновників, відповідальних за вторгнення військ до Криму.

  Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на Білий дім.

  США арештують фінансові активи семи російських високопосадовців: Олена Мізуліна (голова комітету Держдуми з питань сім’ї, жінок та дітей), Леонід Слуцький (депутат Держдуми, член фракції ЛДПР), Андрій Клішас (член Ради федерації Федеральних зборів РФ), Валентина Матвієнко (голова Ради федерації Федеральних зборів РФ), Дмитро Рогозін (віце-прем’єр РФ), Владислав Сурков (Помічник президента РФ), Сергій Глазьєв (радник президента РФ).

  Крім того, санкції розповсюджуються на чотирьох українських чиновників: відстороненого президента Віктора Януковича, Сергія Аксьонова, Володимира Константінова та Віктора Медведчука.

  Барак Обама, президент США: «Ми запроваджуємо санкції проти членів уряду та депутатів парламенту Росії. Якщо Москва не зупинить вторгнення на українську територію, це призведе до ще більших економічних втрат і дипломатичної ізоляції. Принагідно хочу наголосити, Сполучені штати повністю підтверджують зобов’язання щодо можливої військової підтримки наших союзників із НАТО. Зокрема, Польщі, Литви, Латвії та Естонії».

  Нагадаємо, раніше сьогодні Євросоюз ввів санкції проти 21 російських та українських чиновників.

  Раніше повідомлялося, що Швейцарія застосувала фінансові санкції проти 29 українських екс-чиновників, а Австрія – проти 18.

  Відсутність у списку санкцій від ЄС Володимира Путіна та голови кремлівської дипломатії Сергія Лаврова європейці пояснили - бажанням шукати політичне рішення. Таку позицію Брюсселя оприлюднив голова МЗС Словаччини. Мирослав Лайчак пояснив - запроваджені санкції є сигналом для Москви про її зобов’язання та серйозні наміри Європи. Він додав - "чорний список" є відкритим, тож у разі незговірливості Кремля, його можуть доповнювати.

  Більш жорсткі санкції Євросоюз планує запровадити наприкінці тижня, коли на саміт до Брюсселя приїдуть глави держав. Наступним етапом обмежень може стати ембарго на постачання зброї до Росії та заборона використовувати на території Федерації технології, запатентовані в ЄС. Вашингтон і Брюссель наголошують - з анексією українського півострова ніколи не змиряться. Тож перелік санкцій розширюватиметься до завершення окупації Криму російськими військами.

   

  Фото: pomalu.ru

  Попередній матеріал
  Соболєв пояснив, кого стосується часткова мобілізація
  Наступний матеріал
  Українці здали майже 800 одиниць нелегальної зброї
  Теги:
  Loading...