5.ua

Нардепи планують створити Національне бюро розслідувань та вдосконалити мобілізацію

  Верховна Рада України розгляне питання  про створення Державного бюро розслідувань. Також народними депутатами 15 травня буде розглянуто низку інших важливих законопроектів.


  Як повідомляє парламентський кореспондент "5-го каналу", о  10:00 годині 15 травня у Верховній Раді відкрито пленарне засідання. Як заявив голова парламенту Олександр Турчинов, у залі "під куполом" зареєструвалися 295 нардепів. У порядку денному - створення Державного бюро розслідувань (законопроект №3042).

  Також парламентарі  планують ратифікувати гарантійну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про програму підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (№0081) і угоду з ЄБРР про надання Національній атомній енергогенеруючій компанії "Енергоатом" кредиту на суму €300 млн (№0082).

  У першому читанні запропоновано також ухвалити законопроекти №4621 - про заборону іноземцям брати участь у політичній діяльності на території України, №3522 - про посилення ефективності антикорупційної політики - і №3818 - про дозвіл ввозити незареєстровані ліки, допущені до застосування у США чи ЄС для лікування рідкісних захворювань.

  У другому читанні парламентарії мають намір прийняти законопроекти №4785 - про удосконалення порядку проведення мобілізації, №2403 - про посилення контролю за обігом спирту та лікеро-горілчаною продукцією і №3067 - про подвійне збільшення штрафу для власників великогабаритного транспорту за порушення правил руху на автошляхах.

  Окрім того, заплановано розглянути законопроекти №4510 - про надання житла та працевлаштування політично репресованим із Криму, №1093 - про законодавче закріплення приватної детективної діяльності - та №2306а - про систематизацію законодавства у сфері електронної комерції.

  Як раніше повідомлялось, що голова Ради, в.о. президента України Олександр Турчинов та прем’єр Арсеній Яценюк закликали народних депутатів до 15 травня визначитися з позицією про роботу парламентерської тимчасової спеціальної комісії з розробки законопроекту про внесення змін до Конституції.
  Попередній матеріал
  Донецькі сепаратисти висунули ультиматум українській армії
  Наступний матеріал
  У В‘єтнамі внаслідок антикитайських демонстрацій загинули понад 20 людей