Над українкою знущалися в грецькому посольстві (репортаж)

  Варварство в посольстві Греції. Консул іноземної держави під час співбесіди ображав українку, яка хотіла отримати візу для відпочинку на Балканах і навіть намагався дати їй ляпаса. Скандал набув міжнародного розголосу. Вітчизняне МЗС вимагає від грецьких колег пояснень щодо інциденту. Тим часом у посольстві проводять внутрішнє розслідування. Як стало відомо, поведінка консула, що образив українку, вже не вперше стає причиною скандалу.

  В її закордонному паспорті вже немає вільних сторінок. Усі - проштамповані шенгенськими візами. Та й у Греції була шість разів. Тож відмова у туристичній візі стала для Валентини Малєй несподіванкою. Але найбільше вразила манера спілкування синів Елади. Співробітник консульства не представився. Попри те, що отримав чеки за оплачений готель та авіапереліт, чогось вирішив, що українка їде на заробітки. Пояснень слухати не захотів. Він не міг зосередитися на документах, у нього тремтіли руки. Аж раптом, згадує пані Валентина, почервонів і почав на неї кричати. Бив паспортом об стіл та... кривляв співрозмовницю. 

  Валентина Малєй: "Йому здалося мало. Хоч я вже була ображена. Він підійшов до цьо скла, що нас розділяло, впритул і став костяшками пальців стукати у це скло. А потім зробив вигляд, що він дає мені пощочину. Я дивилась мовчки. Нарешті його лють утихла. Він їй (асистентці) щось сказав різко і вона мені сказала - ми вам або ставимо відмову в паспорті, або ви забираєте документи. Звичайно я забрала документи, ввічливо попрощалась і пішла. Плакала я дома".

  Консул дав ляпаса не їй, а всій Україні - переконана пані Валентина. У МЗС обурені цим випадком. Заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв раніше відвідував грецьке посольство, удавши із себе звичайного громадянина. Каже, вади у роботі теж помітив. Про інцидент із жінкою планує розповісти колегам з інших країн у Брюсселі та вимагати пояснень від грецьких дипломатів. Просить усіх українців, яких зустрічають в посольствах хамством скаржитися до Міністерства. 

  Костянтин Єлісієв, заступник міністра закордонних справ: "Такого не буде повторюватися лише коли ми взагалі скасуємо візовий режим. Тому я хочу повторити - наша перспектива це безвізовий режим. Але поки він існує МЗС робить все щоб наші громадяни не принижувалися. Це для нас є абсолютно неприйнятно".

  Тим часом консул спробував зам`яти скандал. Валентині Малєй за кілька днів зателефонували і запропонували зробити мультивізу до Греції. Втім жінка наполягає на звільненні клерка. Нині вже відомо, що її образив начальник консульського відділу Дімітріос Міхалопулос. Дипломат з таким прізвищем не вперше опиняється у центрі скандалу. Раніше обурення поведінкою чиновника висловлювала  преса Македонії, де він також працював консулом. Сьогодні ж Валентину Олександрівну запросив на зустріч посол, який щойно повернувся з відпустки. Пообіцяв розібратися.

  Валентина Малєй: "Посол сказав, що йому дуже прикро, що сталася така неприємна, неприглядна історія. Вибачень у мене він не просив. Він захищав своє відомство. Він дуже хвилюється, що це вплине на стосунки між Україною та Грецією". 

  У посольстві Греції нам відповіли дипломатично і у письмовій формі. Мовляв поки що проводиться внутрішнє розслідування. А до тих пір, як воно закінчиться ніяких коментарів посла не буде. Втім, якщо у випадку пані Валентини ще є надія, що за ті приниження, які їй довелося пережити хтось буде покараний, безліч інших прикладів хамства у іноземних посольствах залишаться безкарними. Адже українці часто готові пробачити будь-що заради такої омріяної Шенгенської візи.

  Олександр Аргат, Борис Матвеєв, Андрій Блоножко, Денис Ковальов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.7Мб)

  Попередній матеріал
  В Ірані розбився пасажирський літак - 168 людей загинули (репортаж)
  Наступний матеріал
  22.08 розпочинається виставка квітів
  Теги:
  Loading...