На Одещині відкрили новий відділ прикордонної служби (репортаж)

  Новий відділ прикордонної служби - відкрили на Одещині. Пост "Болград" - облаштували там, де колись була військова частина. Крім найсучаснішого обладнання - в екс-казармах розмістили і гуртожиток – службові квартири для прикордонників. Будинки ремонтували за гроші відомства, від держави - не отримали ні копійки. Якщо так буде і далі – охороняти вітчизняні терени - буде просто нікому.

  Олексій Єсін, 5 канал: "Міноборони – місцевій владі, місцева влада – прикордонникам. Такий ланцюг передачі майна на Одещині дав друге життя декільком корпусам колишньої військової частини. Пустир поступово перетворюється на житлову зону, а у прикордонників в руках ключі від нехай тимчасових, але європейського зразка квартир".

  Старший лейтенант Віталій Фігура натішитися не може. Сучасний ремонт, просторі кухня та ванна кімната. Останні півтора року 22-річний хмельниччанин разом із дружиною – прикордонницею – поневірялися по чужих квартирах. Про дитину молода сім`я тільки мріяла. На середню заробітну плату контрактника у дві тисячі гривень  навіть винаймати житло - скрутно, тож прикордонна служба – компенсувала вартість орендованого приміщення.

  Віталій Фігура, старший лейтенант Держприкордонслужби України: "В Одеській області, як відомо, квартири не досить дешеві і мало хто з власників хоче йти на контракт. Треба платити живими грошима. В середньому квартира в Ізмаїлі, я жив в Ізмаїлі, коштувала 1000-1500 гривень".

  Ще півтора року тому цей будинок виглядав як  сусідні. Вибиті шибки, здертий дах, купи непотребу. Таким залишили містечко попередні пожильці - одна з військових частин. Нові власники один будинок вже відремонтували. Саме в ньому - 12 квартир, ключі від яких отримали прикордонники. Кажуть - могли б забезпечити дахом більше людей, аби мали фінансову підтримку з бюджету.

  Микола Литвин, голова Держприкордонслужби України: "З бюджету цього року на будівництво житла для військовослужбовців не було передбачено жодної копійки. Ми вже отримали перші проекти по бюджету 2010-го року. Якщо там не заложать кошти для будівництва житла, то це буде проблема утримати людей. Адже контрактну службу тримають три речі – це житло, це безоплатне медичне забезпечення і можливість отримати безоплатно освіту". 

  Місцевим контрактникам, можна сказати, пощастило – вони, хоч і тимчасово, отримали затишне житло. Їхні бездомні колеги з інших населених пунктів області таким похвалитися не можуть - Міноборони не поспішає віддавати місцевим владам екс-казарми

  Микола Сердюк, голова Одеської облдержадміністрації: "Сьогодні на теренах Одещини 273 військові будівлі, містечка, які покинуті військовими і не передані місцевій владі. І сьогодні це дуже велика проблема. Це проблема й по Болграду. Тут 12 об`єктів. Тобто міноборони не виділяє ані копійки і не передає місцевим громадам".

  Прикордонна служба хоч і самотужки, але потроху вирішує квартирне питання. Кошти на ремонт першого корпусу отримали, зокрема, від продажу техніки, термін використання якої добіг кінця. Зараз тут мудрують над питанням, де взяти гроші на реконструкцію другого будинку.

  Олексій Єсін, Сергій Іщенко, Болград, Одещина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.08Мб)

  Попередній матеріал
  Президент Коста-Рики захворів на свинячий грип
  Наступний матеріал
  Пограбування у Лондоні: з крамниці винесли коштовностей на $65 млн
  Теги:
  Loading...