На Одещині відбуваються навчання прикордонників

  На три дні на Одещину з`їхались прикордонники з усіх регіонів України. Вони спільно відпрацьовуватимуть дії в конфліктних та надзвичайних ситуаціях на воді, у повітрі та на суші. Результатом навчань стане спеціальний навчальний посібник. За ним у профільних вишах викладатимуть майбутнім прикордонникам.

  120 керівників регіональних управлінь та штабів, а також командири усіх прикордонних загонів із шостої ранку на ногах. На базі "Степанівка" відтворюють сценарій незаконного перетину кордону. Порушників чергОві помічають ще підчас об`їзду території. Відтоді за допомогою спецтехніки стежать за переміщенням нелегалів. Далі - затримання порушників. Участь в операції беруть аж п`ять прикордонних нарядів.

  Для 25-річного Романа Горенка подібне інсценування - не гра, а щоденна робота. Прикордонник розповідає, що спроби перетнути межу між державами тут справа буденна. Здебільшого в Україні порушники шукають роботу або намагаються переправити контрабандні сигарети, алкоголь та м`ясо. Опору не чинять, просто кидають товар та тікають.

  Зараз українську прикордонну службу намагаються вдосконалити - скоротити склад керівників, зробити роботу більш оперативною. А також унеможливити змову прикордонників із порушниками. За новою системою, стражі кордону до останнього не будуть знати, де чергуватимуть - на пункті пропуску, на базі або на зеленому кордоні.

  Результатом триденних загальноукраїнських навчань прикордонників на Одещині стане спеціальний посібник. По ньому підростаюче покоління прикордонників вчитимуть у профільних ВИШах. 

  Олексій Єсін, Сергій Іщенко, Одещина, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Іспанії зійшов з рейок потяг - є загиблі
  Наступний матеріал
  "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" представила книгу "Український космос"
  Теги: