фото zasekin.ru

На форумі YES уперше виступив росіянин - запевнив, що в Україні РФ воює з Заходом

  На присутності Росії у консультаціях між Україною та ЄС щодо змісту угоди про асоціацію наполягала Єврокомісія. Про це на 11-му форумі Ялтинської європейської стратегії заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.


  Напередодні, після аналогічних тристоронніх консультацій Європа вирішила відтермінувати до наступного року пункти, що стосуються Зони вільної торгівлі України та ЄС. Втім, голова зовнішньополітичного відомства Україна зауважив, що подібні технічні консультації можуть проходити за участю не лише Російської федерації, а й інших держав.

  "Це була пропозиція Європейської комісії з самого початку – зібрати цей трьохсторонній формат, вже в липні. Таким чином, щоб пояснити Росії, що всі загальні слова про якусь шкоду – воно необґрунтовано. Але, таким чином, ми повинні мати зараз і в майбутньому суто технічні експертні консультації, не тільки з Росією. Казахстан може сказати, що у нього є якісь занепокоєності. Із всіма, хто каже "у мене є теоретичні занепокоєності"", – вважає Павло Клімкін.

  Натомість, представники Євросоюзу наголосили, що Росія не впливає на європейський вибір України, а лише може брати участь у технічних консультаціях.

  Штефан Фюле, єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства ЄС

  "Ми не дамо Росії стати третьою стороною в переговорах між Україною та ЄС щодо європейської інтеграції вашої держави. Але ніхто не виключає технічні консультації. Хочу нагадати, що у вівторок обидва парламенти – і український, і європейський – ратифікують текст угоди, який ми узгодили ще навесні, і жодних російських правок у цій угоді немає".

  Вперше на цьогорічному форумі виступив й представник Російської федерації – голова так званого "інституту сучасного розвитку" Ігор Юргенс. Він запевнив: росіяни вбивають українців зовсім не з ворожості, а тому, що вони опинились "на шляху": "Україна просто стала на шляху. Росія не стільки воює з Україною, зрозумійте, це конфлікт між Російською федерацією і Заходом, в який потрапила ваша держава в силу географічного розташування".

  Попередній матеріал
  Яценюк хоче коаліції з партією Порошенка, але на вибори піде окремо
  Наступний матеріал
  Україні вигідно відтермінувати долучення до Зони вільної торгівлі - Яценюк
  Теги:
  Loading...