foto

На деяких місцевих виборах переселенці через суд домагалися права голосувати – "Опора"

Одна з пропозицій щодо змін у виборчому кодексі – можливість подати заяву за місцем фактичного проживання та змінити виборчу адресу

В ефірі "5 каналу" аналітик Громадської мережі "Опора" Олександр Клюжев розповів про те, як можна розв'язати проблему зі зміною виборчої адреси, зазначивши, що на останніх виборах люди через суд намагалися отримати право проголосувати.

"Є пропозиції щодо зміни виборчого кодексу, які базуються на положеннях законопроекту 64.40, він уже давно зареєстрований у парламенті щодо можливості подати заяву за місцем фактичного проживання та змінити виборчу адресу, підтвердивши, що ти тут постійно проживаєш. І от навколо цього механізму заявного буде дискусія в межах робочої групи. Я думаю, що депутати приймуть рішення, що це питання потрібно розв'язувати. Є резолюції міжнародних організацій, в тому числі, є й судова певна практика в Україні. Щоб ви розуміли, на деяких місцевих виборах внутрішньо перемішені особи через суд домагалися права голосувати", – розповів Клюжев.

Проте експерт вважає, що це питання не буде основним в обговоренні робочої групи: "Це питання, звичайно, потрібно врахувати, але найбільш гострим все-таки буде питання виборчої системи в обговореннях щодо виборчої реформи".

Детальніше дивіться у відео:

Попередній матеріал
На сьогодні опрацьовано тільки 10% поправок до виборчого кодексу – Клюжев
Наступний матеріал
Популярний пляж Одеси перетворився на "територію розбрату" – чому так