5.ua

МЗС України здивоване скандальною заявою Медведєва про відсутність гарантій Україні

  Вітчизняні дипломати здивовані заявою прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва щодо того, що офіційна Москва не може гарантувати територіальну цілісність України.


  Це, за словами речника МЗС Євгена Перебийноса, суперечить низці міжнародних документів, зокрема – статуту ООН та Будапештському меморандуму. Ним 1994-го року Росія зобов'язалася утриматися від загрози силою щодо України.

  "Чи слід розуміти ці слова як те, що Росія перестала вважати для себе зобов’язуючими міжнародні документи, які гарантують непорушність кордонів?" – дивується Євген Перебийніс. "Будапештський меморандум 1994 року, підписавши який, Росія прямо зобов’язалася утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України" – нагадав він, і додав: "В цивілізованого світу немає інших інструментів протистояння державам, які брутально порушують міжнародне право, ніж мова санкцій".

  Нагадаємо, Дмитро Медведєв в інтерв'ю американському виданню Bloomberg заявив, що Росія не може і не буде гарантувати територіальну цілісність України, більше того – ніколи цього не обіцяла. Заявою Дмитро Медведєв відповів на запитання про те, чи може Москва гарантувати, що Луганська та Донецька області не стануть частиною Росії.


  Попередній матеріал
  ООН порахувала українських втікачів з Криму
  Наступний матеріал
  Російські журналісти зізнались СБУ, що проникли до України незаконно
  Теги:
  Loading...