5.ua

МЗС України закликає європейців захистити права людини у Росії

  Україна закликає міжнародне співтовариство відреагувати на ситуацію з правами людини в Росії, згортанням демократичних процесів.


  Про це на брифінгу 19 серпня заявив керівник прес-служби МЗС України Євген Перебийніс.

  "Вимагаємо від російської влади припинити репресії проти власного народу, нарешті, почути думку людей, незгодних з нинішньою політикою Кремля. Закликаємо також міжнародне співтовариство дати відповідну оцінку таким діям", – заявив він.

  За його словами, російська влада продовжує діяти "в кращих тоталітарних традиціях", жорстоко ущемляючи інакомислення і застосовуючи політичні репресії проти опонентів.

  "Ми стаємо свідками тотальної заборони в Росії на особисту думку, свободу зібрань та свободу слова. Практика залякування громадських активістів, застосування до них насильства, обмеження основоположних свобод свідчить про небезпечну тенденцію зі згортання демократичних процесів в Російській Федерації", – зазначив він.

  Як приклад Перебийніс назвав антивоєнну акцію пам'яті жертв збройного конфлікту в Україні, яка відбулася 13 серпня біля посольства України в Москві. За його інформацією, ця акція закінчилася арештами 25 організаторів та учасників.

  Також він зазначив, що російська влада зірвала проведення протестних акцій в Краснодарі і Новосибірську проти застосування Росією подвійних стандартів у підходах до принципів "федералізації". Він також звернув увагу на "надмірну жорстокість законодавства, яке обмежує базові права людини".
  Попередній матеріал
  АТО: хроніка дня
  Наступний матеріал
  На чемпіонат світу з дзюдо поїдуть 17 спортсменів з України
  Loading...