5 канал

МЗС України: ЄС порушив угоду про асоціацію, надавши додаткові преференції "Газпрому"

  Йдеться про розширення доступу "Газпросму" до газогону OPAL, що дозволяє РФ транспортувати газу в Європу в обхід України

  У жовтні цьогоріч Єврокомісія надала російському монополісту "Газпром" ширший доступ до газогону OPAL. У МЗС України такі дії вважають порушенням Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Про це заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль у ході зустрічі з головою представництва ЄС в Україні Х'югом Мінгареллі, передає прес-служба МЗС.

  Як зазначається, на переговорах Зеркаль порушила питання щодо нещодавнього рішення Європейської комісії, наслідком якого стало запровадження додаткових виключень щодо доступу третіх сторін до потужностей газопроводу OPAL.

  Зазначимо, що наслідком цього рішення стало те, що "Газпрому" дозволили транспортувати від 7,7 до 10,2 додаткових мільярдів кубометрів газу до Євросоюзу територією Німеччини.

  "Було наголошено, що схвалення такого роду рішень без проведення попередніх консультацій з українською стороною є порушенням статті 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, якою передбачається взаємне урахування сторонами потенціалу та спроможностей енергетичної інфраструктури одна одної, а також проведення консультацій та координації своїх дій у сфері забезпечення безпеки постачань енергетичних ресурсів", – зазначили в МЗС.

  Крім того, Україна наголосила, що Єврокомісія у процесі підготовки таких рішень має дотримуватися зобов’язань, взятих ЄС в рамках його участі в Договорі про створення Енергетичного співтовариства, зокрема дотримуватися у відносинах з Україною та іншими державами-партнерами принципу солідарності та уникати ухвалення рішень, які б суперечили антимонопольному законодавству ЄС.

  Нагадаємо, "Газпром" винен Україні вже 172 мільярди гривень.

  Читайте також: Президент - про квітневу пропозицію РФ купити газ: "Не треба, поговоримо в Стокгольмі!"

  Попередній матеріал
  Водяне потрапило під обстріл з важкої 122-мм артилерії – штаб
  Наступний матеріал
  Держдеп: США зберігатиме санкції проти РФ, поки вона не поверне Крим Україні

  Кабмін відібрав у "Нафтогазу" функцію транспортування блакитного палива

  Президент прокоментував квітневу пропозицію РФ купити газ: "Не треба, поговоримо в Стокгольмі!"

  "Газпром" винен Україні вже 172 мільярди гривень

  Росія суттєво збільшила транзит газу для Європи територією України