МЗС України направило Росії ноту протесту через порушення повітряного простору

  МЗС України надіслало Росії ноту протесту через систематичні грубі порушення російською стороною повітряного простору України.

  Як заявляє українське зовнішньодипломатичне відомство, 3 липня 2014 року три бойові вертольоти МІ-8 та МІ-24 із розпізнавальними знаками російських збройних сил кілька разів незаконно проникали в повітряний простір України, зокрема, у районі пункту пропуску "Олександрівка", а згодом у районі населеного пункту Благовіщенка Луганської області на глибину п'ять кілометрів.

  Того ж дня два вертольоти російських збройних сил здійснили демонстративний політ над пунктом пропуску "Довжанський" у Луганській області та вторглися у повітряний простір України на глибину до семи кілометрів.

  Такі дії Україна розцінює як грубе порушення Росією основоположних принципів і норм міжнародного права, а також зобов'язань російської сторони згідно з Женевськими домовленостями від 17 квітня 2014 року та Спільною декларацією міністрів закордонних справ України, Німеччини, Росії та Франції від 2 липня 2014 року.

  МЗС України наполягає на негайному припиненні таких провокацій, а також вимагає проведення розслідування російською стороною цих інцидентів та надання інформації про його результати.

  Попередній матеріал
  Внаслідок боїв під Слов’янськом знищена електростанція
  Наступний матеріал
  З понеділка почнеться евакуація населення із зони боїв на Донбасі
  Теги:
  Loading...