Фото hvylya.org

МЗС спростовує вигадки Рогозіна про заборону прольоту над Україною

  Україна не чинила жодних перешкод для прольоту над свою територією літака з російською урядовою делегацією. Про це "5-му каналу" повідомили у Міністерстві закордонних справ.


  Там відмовились коментувати слова російського віце-прем'єра Дмитра Рогозіна, який у соцмережах скаржився на заборону прольоту та перехоплення російського борту над Україною.

  Василь Зварич, заступник директора Департаменту інформаційної політики МЗС України, так прокоментував це повідомлення: "Тому, що пише Рогозін, ми взагалі не віримо, тому що перша інформація, про яку він писав – нібито Україна не дала йому повітряний простір для поїздки в Молдову – зовсім не відповідає дійсності. Тому зараз я навіть не бачу доречним взагалі коментувати його фрази, у нас, я думаю, є набагато більш важливіші питання, ніж стежити за його пересуванням. Насправді, як мені пояснили в "Украерорух", що навіть теоретично заборон ніяких українська сторона не може видавати – лише у випадку, якщо існує заборгованість по аеронавігаційним зборам, тоді така заборгованість швидко врегульовується і жодних перешкод для транзиту повітряним простором українська сторона не створює" .

  Тим часом, слова російського урядовця про перехоплення літака спростували і у Міністерстві оборони.

  Сам Рогозін у своєму Twitter написав, що таки потрапив до Москви. Яким чином – невідомо, адже, за його словами, українські військові нібито розвернули у небі російський літак. В результаті, той повернувся до аеропорту Кишинева.

  Згідно з даними сайту Flight-Radar, котрий дає можливість відстежувати переміщення літаків у реальному часі, російське повітряне судно таки вилетіло з Кишинева і перетнуло кордон України, однак буквально через кілька десятків кілометрів літак розвернувся і полетів назад, до столиці Молдови.
  Попередній матеріал
  В Одесі пройшов жалобний мітинг
  Наступний матеріал
  Баррозу: дії Росії – загроза як для України, так і для ЄС