Twitter / Петро Порошенко

Миротворці ООН на Донбасі та "Нормандський формат": як відбулася зустріч Порошенка і Штайнмаєра

За словами Штайнмаєра, не варто звинувачувати Німеччину в тому, що вона надала дозволи на спорудження "Північного потоку-2"

Про збільшення кількості ворожих обстрілів і наступальних дій з боку російських найманців поінформував Президент України Петро Порошенко свого німецького колегу. Франк-Вальтер Штайнмаєр перебуває з візитом у Києві. Війні на сході України сторони приділили значну увагу під час перемовин. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Ганна Мірошниченко.

Петро Порошенко, зокрема, закликав свого колегу продовжувати санкції проти Росії. Наголосив також і на важливості звільнення всіх українських заручників. 

"Сьогодні, о 3-й годині за київським часом, розпочинається засідання ради ООН, присвячене Україні. Пан Клімкін робитиме доповідь. Дякуємо і Німеччині за участь, і дуже важливо буде почути позицію і російського представника, бо, безумовно, ми дуже твердо розраховуємо на те, що рішення з приводу миротворців буде ухвалене найближчим часом", – сказав Порошенко.

Під час зустрічі президенти говорили й про будівництво газогону "Північний потік-2". Порошенко вкотре наголосив, що "Північний потік 2" – абсолютно політичний, а не економічний проект, і спрямований він на розкол ЄС та нанесення шкоди Україні, тому дуже важливо знайти оптимальне рішення щодо "Північного потоку-2".

Штайнмаєр, своєю чергою, зауважив: не варто звинувачувати Німеччину в тому, що вона надала відповідні дозволи на спорудження. Високопосадовець наголосив: Федерація переймається майбутнім України та її безпекою. Окрім цього, запевнив: застереження, що Україна перестане бути транзитером природного газу до Європи, – безпідставні. Окремо сторони обговорили й майбутню миротворчу операцію ООН на Донбасі. І Порошенко, і Штайнмайєр сподіваються, що це питання буде розв'язано найближчим часом.

Штайнмаєр наголосив: "Треба і далі йти тим шляхом, яким ми йдемо зараз. Треба продовжувати переговори, зокрема і з місією ООН. Однак ми ще не дійшли згоди. Тому поки що я не можу дати якісь прогнози або передбачити результати. Але я сподіваюся, ми зробимо крок уперед у цьому питанні".

Дивіться повне відео виступів Порошенка і Штайнмайєра перед ЗМІ:

Попередній матеріал
Із нетерпінням чекають на передовій: як на Житомирщині відновлюють карету "швидкої" для бійців ЗСУ
Наступний матеріал
Вийшов підтримати Сенцова: в Москві затримали російського режисера