5.ua

Микола Томенко оскаржує рішення БПП "Солідарність" щодо позбавлення його депутатських повноважень

  У позовній заяві Томенко зауважує, що рішення з’їзду партії позбавити його мандату не відповідає нормам Конституції

  Микола Томенко оскаржує рішення партії "Блок Петра Порошенка «Солідарність»" щодо позбавлення його депутатських повноважень. Відповідний позов він направив до Вищого адміністративного суду України, мовиться на його персональній сторінці.

  Зокрема, у позовній заяві Томенко зауважує, що рішення з’їзду партії позбавити його мандату не відповідає нормам Конституції. Адже забрати у нього депутатські повноваження можна винятково у разі не входження або виходу нардепа з парламентської сили. Микола Томенко також наводить висновки Венеціанської комісії, в яких зауважує - цитата: «обов’язковість членства народного депутата у парламентській фракції або блоці порушує незалежність депутата і може бути неконституційним"

  Про намір звернутися з аналогічним позовом до Вищого адміністративного суду України заявив й інший нардеп Єгор Фірсов. Його, як і Томенка позбавили депутатських повноважень на з'їзді партії БПП "Солідарність" 25 березня.  

  Як повідомляв 5.ua, 8 лютого 2016 року народний депутат Єгор Фірсов заявив про вихід із фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді України. До того, 2 лютого, спікер парламенту зачитав на засіданні ВР заяву про вихід народного депутата Миколи Томенка з фракції "БПП "Солідарність".

  Попередній матеріал
  На Донбасі вбили одного із засновників "ДНР"
  Наступний матеріал
  На Радбезі ООН вирішили направити поліцейську місію до Бурунді