МНС створить Департамент авіаційної ліквідації надзвичайних ситуацій

  Департамент авіаційної ліквідації надзвичайних ситуацій заплановано створити в Україні наступного року. Для цього слід придбати щонайменше сотню гелікоптерів і літаків. В МНС вже підрахували, що за рік таких грошей не назбирають. Тож хочуть звертатися по допомогу до власників летючого транспорту.

  Тридцятеро людей постраждали внаслідок зіткнення автобуса та локомотива за залізничному переїзді:

  Усіх уявних постраждалих уже за 20 хвилин після аварії гелікоптером забирають до лікарні. 

  Утім, до якої саме, журналістам так і не розповіли. Медики теж розводять руками, адже жодна з українських лікарень загін ґвинтокрилів прийняти не готова.

  Перший прототип авіазагону швидкого реагування створили на Чернігівщині. На базі МНС зібрали кілька літаків та гелікоптерів, щоби спробувати швидко ліквідувати надзвичайну ситуацію. Радіус дії підрозділу - 150 кілометрів. Щоби покрити всю країну, до 2012-го такі загони потрібно створити ще у сімох областях. Проте техніки на усіх не вистачить, бідкаються МНСники. Ось такий новенький Єврокоптер коштує 6 мільйонів євро. Натомість радянські вертольоти, які є у відомстві - майже відпрацювали свій термін.

  Щоби реалізувати програму медицини катастроф, у 2012 в Україні хочуть створити департамент авіаційної ліквідації надзвичайних ситуацій. Попередньо, очолити його має колишній міністр транспорту Євген Червоненко. Він пропонує загони ґвинтокрилів створювати за рахунок приватного авіатранспорту. І починає з себе, прилетів на власному гелікоптері.

  В України одні з найгірших світових показників із кількості врятованих життів, кажуть МНСники, тому подібні загони - необхідні. Разом із технічним переобладнанням змінять і систему виклику рятувальників.

  Юлія Фінгарет, 5 канал: "911 по-українськи. Вже наступного року службу порятунку 101, 102. 103 і 104 планують об`єднати в одну - 112. Оператор, який відгукнеться, сам визначатиме, кого вам відправити на допомогу - медиків, пожежників чи міліцію".

  Проте зараз оперативним службам не вистачає не лише ґвинтокрилів. А ще навченого медперсоналу, лікарняного обладнання та й самих операторів для служби 112.

  Юлія Фінгарет, Микола Лебедєв, Чернігівщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Україні виступив японський бандурист [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Тимошенко знову кличуть на допит в Прокуратуру
  Теги: