Фото gazetavv.com

Місія ОБСЄ готова приступити до виконання женевських домовленостей

  Організація з безпеки і співробітництва в Європі вітає і готова взяти на себе нові обов‘язки, спрямовані на зниження напруженості в Україні.

  Про це заявив глава організації міністр закордонних справ Швеції Дідьє Буркхальтер, передає The Wall Street Journal.

  За його словами, під час переговорів у Женеві глави МЗС України, Росії, ЄС та США погодили рамки для полегшення ескалації протистояння з проросійських бойовиків в Україні.

  Як повідомили у штаб-квартирі організації у Відні, місія ОБСЄ уже отримала вказівки приступити до виконання заходів з деескалації ситуації в Україні, які були узгоджені в Женеві.

  За словами Буркхальтера, ОБСЄ готова взяти на себе ключову роль наглядової місії в наданні допомоги українській владі і місцевим громадам в безпосередній реалізації різних заходів.

  "У Відні, незважаючи на великодні свята, почалася робота, місії в Україні доручено почати діяти негайно", - повідомив постійний представник Росії при організації Андрій Келін, відмітивши, що поки на Сході України знаходяться озброєні люди, просуватися місії буде непросто.

  Нагадаємо, 17 квітня під час чотирьохсторонніх переговорів у Женеві глави МЗС України, Росії, США та ЄС домовилися про те, що в Україні працюватиме місія ОБСЄ, яка має проводити спостереження за деескалацією ситуації.

  Попередній матеріал
  Кабмін виділив 5 млрд. грн. для фінансування військових
  Наступний матеріал
  СБУ відкрила 12 кримінальних справ за сепаратизм