Мін'юст готує новий законопроект про боротьбу з корупцією

  Міністерство юстиції України розробило новий законопроект "Про основи попередження і протидії корупції". Про це повідомив заступник міністра юстиції Руслан Рябошапка сьогодні на прес-конференції в Києві, пише УНІАН.


  "Міністерство юстиції розробляє новий проект закону про основи попередження і протидії корупції. Той закон, який діє сьогодні, не відповідає ані вимогам часу, ані очікуванням суспільства. Закон не регулює питання протидії конфліктів інтересів, а також чітко не визначає процедуру декларації доходів і майна чиновників", - сказав він.

  Також, за його словами, законопроект передбачає створення окремого антикорупційного органу, який буде колегіальним і складатиметься з п'яти членів. Основною його функцією планується зробити здійснення контролю за діями чиновників, перевірку відповідності реальності задекларованих ними доходів, зазначив Рябошапка.

  Рябошапка повідомив, що антикорупційний законопроект 13 червня буде оприлюднений на сайті Мін'юсту для громадського обговорення.

  Водночас виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара додав, що цей законопроект передбачає зміну процедури декларації доходів чиновниками і запровадження адміністративної відповідальності за недостовірну інформацію в таких деклараціях. Зокрема, передбачається, що держслужбовці заповнюватимуть декларації в електронному вигляді, документи будуть доступними для перегляду всім охочим.
  Попередній матеріал
  Лавров: якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС, Росія повернеться до режиму найбільшого сприяння
  Наступний матеріал
  Під Кабміном вимагали спорядити українських військовиків надійними бронежилетами