Масштабні військові навчання на Львівщині [відео]

  Навчальна війна на Яворівському полігоні на Львівщині. 650 солдатів, 112 одиниць військової техніки, чотири гелікоптери та літаки навчалися бойовій взаємодії. Цими масштабними стрільбами завершився третій етап навчань "Взаємодія-2010".

  Сімдесят мільйонів гривень за кілька тижнів навчань витратили Збройні сили України. Вишкіл відбувався  одночасно на морі, у повітрі та на суходолі. За цей час кілька тисяч солдатів побачили, що ж таке справжні маневри. Навідник Іван Іванишин втішений - за місяць до звільнення у запас він вперше бере участь у навчаннях такого рівня.

  Іван Іванишин, навідник -оператор БМП-2: "Враження такого масштабу перший раз то сказати захоплюючі, бо стріляли крім піхоти танкісти, зенітники, артилерія проводилася взаємодія на такому високому рівні, що захоплюєшся".

  Міністр оборони Михайло Єжель каже - коштів не шкодували. Інакшого способу навчити бойовим навичкам генерал не бачить.

  Михайло Єжель, міністр оборони України: "Сім з половиною тисяч військових на полігонах, 1200 автомобілів і техніки. Ми закінчили в Криму, сьогодні тут на цьому полігоні, завтра батальйонні тактичні навчання з бойовою стрільбою в Житомирі і на Широкому Лані ще через день".

  Поруч із військовими і голови районних адміністрацій Львівщини. Чимало з них зізнаються, останній раз зброю тримали ще на службі в радянській армії. Голова Миколаївської Райадміністрації вперше стріляв з кулемета. У ціль не влучив. А от його колега з Дрогобича опанував усі види стрілецької зброї.

  Михайло Сендак,  голова Дрогобицької РДА:  "От з танка я би постріляв, не приходилося з танка стріляти".

  Ігор Пілка, голова Миколаєвської РДА: "Якщо не мати справу зі зброєю і в такий час дістати можливість постріляти, дуже цікаво".

  Керівники навчань кажуть, за один день чиновники військовими не стануть, але переконані - пригадати службу не завадить нікому і пропонують частіше відвідувати полігон.

  Юрій Мезенцев, викладач кафедри вогневої підготовки Академії Сухопутних військ: "Систематично стріляють зі зброї, тренуються і будуть захищати державу".

  Вже у середу військові тренуватимуться на полігоні поблизу Житомира, а завершаться навчання Взаємодія 2010 на Півдні України на полігоні Широкий лан.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Нагороджено кращих учителів області
  Наступний матеріал
  В Іспанії - всезагальний страйк
  Теги: