5.ua

Майбутню Раду обиратимуть за пропорційною виборчою системою з відкритими списками - Томенко

  Робоча група з підготовки коаліційної угоди узгодила питання проведення виборів майбутньої Верховної Ради за пропорційною виборчою системою з відкритими списками.


  Про це журналістам 12 листопада сказав обраний народним депутатом від партії "Блок Петра Порошенко" Микола Томенко.

  "Для Верховної Ради ми узгодили приблизно в такому формулюванні: відбудуться вибори за пропорційною системою за відкритими партійними списками, що означає голосування за конкретних представників від політичної партії", - сказав він.

  Разом з тим Томенко зазначив, що питання виборчої системи для місцевих виборів ще не узгоджено. Водночас він також виключив проведення позачергових місцевих виборів.

  "Сьогодні, наприклад, стало очевидно, що відповідно до діючого законодавства позачергові вибори місцевих рад неможливі. Юристи нам говорять, що є певні обмежуючі речі... Ми вже розуміємо, що місцеві вибори, як це й передбачено чинним законодавством, пройдуть у жовтні 2015 року", - сказав він.

  При цьому, зі слів Томенка, під час консультацій робочої групи за коаліційною згодою було визнано необхідність скорочення кількості депутатів місцевих рад. Інформацію про узгодження пропорційної виборчої системи з відритими списками для виборів Ради журналістам також підтвердив обраний народним депутатом від партії "Народний фронт" Леонід Ємець.

  При цьому Томенко зазначив, що в разі, якщо з якихось питань не вдасться досягти консенсусу до 14 листопада включно, тоді такі питання будуть винесені окремо для подальшого узгодження, однак проект коаліційної угоди буде прийнятий за основу.
  Попередній матеріал
  На Полтавщині почали відновлювати пам'ятники Леніну
  Наступний матеріал
  Порошенко у неділю поїде до Словаччини
  Loading...