Луценко став новим генеральним прокурором України

Верховна Рада підтримала запропоновану Президентом кандидатуру

Сьогодні, 12 травня, український парламент проголосував за призначення на посаду чільника Генеральної прокуратури голови фракції "Блок Петра Порошенка" Юрія Луценка. За відповідне рішення (проект закону №4654) віддали голоси 264 народні депутати. 

Петро Порошенко підписав відповідний документ просто в залі Верховної Ради, після чого Юрій Луценко склав повноваження народного депутата України і зачитав текст присяги на посаду голови Генеральної прокуратури.

Порошенко, у свою чергу, подякував Верховній Раді за підтримку кандидатури Луценка і зазначив: "Зараз нам у ГПУ потрібен важковаговик, який поверне справедливість українському народу. Адже він за переконання пішов на ешафот, не зрадив своїм переконанням у в'язниці, а потім з нами пліч-о-пліч був на Майдані".

Водночас глава держави зауважив, що зміною чільника ГПУ реформувати цю структуру неможливо: "Ми маємо зробити все, щоб створити у ГПУ такі ж умови, як, зокрема, в НАБУ".

Зазначимо, що сьогодні Президент особисто представив парламенту Юрія Луценка на посаду голови ГПУ. Петро Порошенко звернувся до Верховної Ради із проханням підтримати його кандидатуру. 

Як повідомляв 5.ua, у четвер український парламент ухвалив закон про реформу прокуратури за №4645. За проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України проголосували 258 народних депутатів. Цей документ дозволяє очолювати прокуратуру людині без юридичної освіти.

Попередній матеріал
Українка виборола ще одне срібло на чемпіонаті Європи з водних видів спорту
Наступний матеріал
Київ офіційно розірвав побратимські відносини з Москвою