Луценко: Департамент Горбатюка доведе до суду всі справи щодо злочинів часів Януковича

  Завдяки новоприйнятому закону сьогодні є можливість почати заочне засудження осіб, які підозрюються у злочинних діях за часів екс-президента Януковича, зазначив генпрокурор

  Управління спеціальних розслідувань ГПУ на чолі з Сергієм Горбатюком отримало статус департаменту і завдання довести до суду всі справи високопосадовців часів екс-президента Віктора Януковича. Про це на прес-конференції повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

  "Департамент №2 під керівництвом Сергія Горбатюка підвищує свій статус з управління до департаменту, що дає йому можливість мати як слідчих, так і прокурорів процесуального нагляду, що в адміністративному порядку пришвидшить проходження справ, припинить внутрішню війну між різними службами Генпрокуратури. Перед ним стоїть ключове завдання – покарання тих, хто розкрадав країну, тобто організованого злочинного угрупування часів Януковича, хто репресував опозицію, хто бив, а потім і вбивав людей на Майдані", – сказав він.

  Зі слів генпрокурора, завдяки новоприйнятому закону сьогодні є можливість почати і заочне засудження осіб, які підозрюються у певних справах. Луценко зазначив, що Горбатюк отримав завдання підготувати і пройти всю процедуру заочного засудження щодо розстрілів на Майдані у всіх справах, у яких підозрювані і обвинувачені знаходяться поза межами території України.

  "Як правило, вони ховаються на окупованих територіях або в РФ. Ми пройдемо процедуру заочного засудження, і всі, хто вбивав людей на Майдані, будуть або очно тут, в Україні, або заочно тут, в Україні, засуджені до термінів, які встановить справедливий суд", – зауважив чільник ГПУ.

  За його словами, Горбатюк отримав кримінальне провадження щодо узурпації влади Януковичем, щодо діяльності сина Януковича і щодо діяльності Злочевського, справу, яку в народі називають "вишки Бойка" та інші справи щодо високопосадовців часів Януковича.

  "Його завдання – разом з іншими підрозділами довести до суду звинувачення фактично мафії – організованого  злочинного угрупування з найвищих посадових осіб часів Януковича за статтею 255 "створення злочинної організації", – зазначив Луценко.

  Нагадаємо, ГПУ арештувала понад $3 млн, виведених в офшори посадовцем часів Януковича.

  Попередній матеріал
  Надія Савченко – це справжній "діамант", і у Раді їй краще бути позафракційною – депутат від БПП
  Наступний матеріал
  "Кіборг" та волонтер брати Кузьміних: Із 435 нардепів допомогти пораненим бійцям зголосились двоє

  "Трава пробиває асфальт": Луценко розповів, як призначатимуться регіональні та місцеві прокурори

  Генпрокурор назвав ім'я свого першого заступника

  Луценко попросив написати заяви на звільнення Севрука, Говду і Заліска

  Луценко закликав українців повідомляти про спроби відібрати бізнес

  ГПУ почала процедуру заочного засудження помічника Жириновського

  5 канал - трансляція наживо