5.ua

Лукаш визнала – Янукович вчора погрожував розпуском ВРУ [відео]

  За її словами, напередодні лідери усіх фракцій узгодили варіант документа авторства регіонала Юрій Мірошниченка, але з незрозумілих причин опозиція з переговорів вийшла. Інші варіанти закону не набрали б необхідної кількості голосів. І Олена Лукаш, і перший заступник голови адміністрації президента Андрій Портнов наголошують на тому, що закон про амністію був вимогою переговорників від Майдану, а його компромісний зміст також був предметом вимог саме опозиційних лідерів.

  Олена Лукаш, міністр юстиції: «Нерезультативне голосування за законопроекти означало б повну нездатність українського парламенту стати на шлях урегулювання кризової ситуації. У результаті чого президент України порушив питання про необхідність дострокових виборів до Верховної Ради України. Більшість парламентаріїв згуртувалась і запропонувала все ж таки голосувати закон, попередньо узгоджений з опозиційними лідерами, і результативне голосування відбулося».

  Андрій Портнов, перший заступник голови адміністрації президента: «Якщо протягом 15 днів умови не будуть виконані, закон втратить силу. Ніколи не будуть амністовані особи, підозрювані в тортурах, у перешкоджанні журналістській діяльності; підозрювані у вбивстві або нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть людини, або у викраденні людей. Всі інші злочини, які відбувалися під час масових протестів і пов'язані з масовими протестами, підлягають амністуванню».

  Попередній матеріал
  Рибак підписав закони про скасування «диктатури» та амністію
  Наступний матеріал
  На барикади знову прийшли матері – закликали до миру [відео]
  Теги:
  Loading...