Лавринович: Політреформу 2004 року провели з порушенням процедури внесення змін до Конституції

  Цікаву заяву зробив міністр стції Олександр Лавринович. На його думку політреформу 2004-го року провели з порушенням процедури внесення змін до Конституції. Зокрема, не було обов`язкового контролю за змінами кожної норми, яку пропонували до основного закону. Міністерство вже підготувало висновок у відповідь на запит Конституційного суду.

  Олександр Лавринович, міністр юстиції України: "Оскільки КС України передбачає спеціальний конституційний контроль за процесом внесення змін до основного закону - дотримання цієї процедури є обов`язковим для того щоб норми були чинними. Це стосується не тільки Конституції, а і всіх законів тобто порушення процедури розгляду і ухвалення та набуття чинності є умовою визнання неконституційним акту вцілому".

  Нагадаємо, 14 липня цього року до Конституційного суду надійшло подання 252-ти народних депутатів про конституційність закону від грудня 2004 року "Про внесення змін до Конституції України". Цей документ передбачив, зокрема, перехід від президентсько-парламентської форми правління до парламентсько-президентської, формування уряду парламентською коаліцією та продовження терміну повноважень Верховної Ради до 5 років.

  Попередній матеріал
  Найвищий і нійбільший прапор у світі з`явився у Баку
  Наступний матеріал
  Китай підтвердив гарантію НЕзастосовування ядерної зброї проти України
  Теги: