Лавров і Керрі у Парижі обговорили федералізацію України

  Держсекретар США Джон Керрі та голова МЗС Росії Сергій Лавров провели переговори щодо ситуації в Україні.

  Зустріч відбулася пізно ввечері в неділю, 30 березня, у резиденції посла Росії в Парижі.

  Після розмови, яка тривала близько трьох годин за зачиненими дверима, Лавров і Керрі підвели її підсумки на окремих прес-конференціях.

  За словами Лаврова, одним із головним питань була конституційна реформа в Україні, одним із компонентів якої буде федералізація держави, передає NEWSru.com.

  "Ми переконані, що федералізація є дуже важливим компонентом цієї реформи, найголовніше - це забезпечити єдність України з урахуванням інтересів усіх без винятку регіонів країни, з тим , щоб ця країна функціонувала як єдина держава необхідно знайти компроміси, консенсус між усіма регіонами", - заявив Лавров, відмітивши, що росія згодна, що українцям слід самим вирішити це питання.

  "Модель унітарної держави тут не працює. Ні Росія, ні США не можуть нав'язати ніяких планів України, - сказав російський міністр, - Повинна бути якась схема, яка дозволить кожному регіону обирати своє керівництво . Я думаю, що без цього не обійтися".

  Керрі, у свою чергу, заявив, що надалі ніяких рішень щодо України не буде прийматися "без участі легітимного українського уряду": "Принцип простий: жодних рішень про майбутнє України без самої України".

  За словами держсекретаря, США не мають наміру приймати рішення за українську сторону, однак Вашингтон готовий "створити клімат для переговорів". Він також зазначив, що в неділю, 30 березня, провів бесіду з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком , під час якої в черговий раз "нагадав про зобов'язання США продовжувати надавати підтримку Україні .

  Керрі підкреслив, що для вирішення ситуації на Україні Москві необхідно відвести війська від кордонів з Україною. Він зазначив, що присутність російських військ на кордоні з Україною створює обстановку "страху і залякування", як передає "Интерфакс".

  "Під час відкритого бесіди з міністром Лавровим я заявив ясно, що США вважають російські дії останніх тижнів незаконними і нелегітимними, - сказав голова Держдепартаменту. - Будь прогрес стосовно ситуації на Україні повинен включати відвід великої кількості російських військ, які масово зосереджені уздовж українських кордонів".

  Керрі також зазначив, що вирішувати питання про можливу федералізацію належить саме українській стороні: "Не нам приймати рішення щодо укладання договору про федералізацію, це повинна зробити українська сторона".

  Між тим, він відмітив, що при цьому Україні необхідно буде врахувати думку Росії, "у якої існують давні зв'язки з цією країною і свої інтереси на Україні".

  Фото: Geoffrey Pyatt / Twitter

  Попередній матеріал
  Рада зменшила розміри пенсій, призначені за "спеціальними" законами
  Наступний матеріал
  Аваков: Громадська рада з реформування МВС, починає роботу з 1 квітня
  Теги:
  Loading...