Петро Порошенко та Ангела Меркель у Давосі
Петро Порошенко та Ангела Меркель у Давосі president.gov.ua

Лагард, Меркель і сотні мільйонів інвестицій: яким був перший день України у Давосі

У Давосі відбулося підписання угоди між норвезькою NBT, французькою Total Eren та ЄБРР щодо проекту "Сиваш" – однієї з найбільших вітроелектростанцій Європи вартістю близько 400 млн євро

Угоду щодо побудови комплексу вітряних електростанцій на Херсонщині – підписали між собою норвезька компанія NBT, французька Total та Європейський банк реконструкції та розвитку. Підписання відбулося перед початком засідання Національної інвестиційної ради за участі Президента Петра Порошенка та директора Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. Із Швейцарії кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова розповіла подробиці щодо першого дня української делегації в Давосі.

Перший день візиту Петра Порошенка й української делегації на Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі розпочався із зустрічі з головою-розпорядником МВФ Крістін Лагард. За словами глави держави, – у фонді позитивно оцінили реформи, які в останні роки відбулися в Україні. Також висловили задоволення останніми місяцями співпраці у форматі "Україна – МВФ".

Наступна зустріч була із Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Топ-тема цієї зустрічі – війна на сході України. Обговорили потенційну миротворчу місію Організації Об'єднаних Націй. Меркель неодноразово заявляла, що місія "блакитних шоломів" буде імплементацією Мінських угод – і сьогодні вкотре повторила цю тезу.

І зовсім нещодавно закінчилася остання українська зустріч першого дня – це був інвестиційний форум. Саме тут була підписана угода на 400 млн євро. За словами Порошенка, це найбільша інвест-угода від 2014 року. Усіх присутніх бізнесменів глава держави запевнив, що в Україні бізнес уже не скаржиться на утиски та бюрократію.

"Щороку ми зустрічаємося з представниками бізнесу. Я дуже пишаюся нашими здобутками. Впродовж кількох останніх зустрічей ми не маємо ніяких скарг від підприємців щодо ПДВ, рейдерства, дій правоохоронців. Ми не зупинимо реформи. Хочу вас запевнити, що боротьба проти корупції продовжуватиметься. В лютому завершиться створення Антикорупційного суду. Він, НАБУ, САП – це засади ефективної координації всіх потрібних Україні установ", – наголосив Порошенко.

Засновник і головний виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошара зазначила: "$200 млн від зовнішніх інвесторів. Наш успіх – це успіх України. Це дуже потужно демонструє ринку, що Україна приваблива для інвестицій. Безперечно, так вважають наші інвестори. І саме вони мають у своєму гурті тих, хто зібрав цей величезний фонд на десятиліття розвитку України".

Попередній матеріал
Чорновіл припустив, кому вигідний "парад технічних кандидатів" у президенти
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": фронтмен "Другої Ріки" Валерій Харчишин в ефірі "5 каналу"
Loading...