5.ua

Китай віддаляється від Росії через події в Україні

  Влада Китаю займає досить стриману позицію щодо української кризи, але голосування в Радбезі ООН та останні заяви представників китайського уряду дають зрозуміти, що відносини між Пекіном та Москвою вже не такі тісні.

  Якщо санкції проти президента Сирії Башара Асада в ООН Росія і Китай завжди блокували "дружно", то в питання українського референдуму уже не було такої одностайності, пише Voice of America. Якщо Росія рішуче виступила проти засудження кримського "референдуму" та своїх дій в Криму, то китайський представник вирішив утриматися від голосування.

  Наступного дня після проведення псевдо референдуму у Криму МЗС Китаю закликало всіх проявити стриманість у зв’язку з Україною, а також наголосило, що Пекін завжди поважав і поважає територіальну цілісність будь-якої країни.

  Направивши до Криму свої війська і закликавши до проведення "референдуму", Росія порушила два дипломатичних принципи, які для Китаю являються непорушними – це невтручання у внутрішні справи інших країн та недоторканність територіальної цілісності.

  В Китаї сепаратизм вважається ідеологією екстремістів, яка несе серйозну загрозу для державної влади. Будь-які прояви сепаратизму в Китаї жорстко придушуються. Тому Пекін дуже обережно відреагував на ситуацію в Криму.

  Між тим, китайські аналітики вважають, що багато у чому позиції Москви та Пекіну щодо України сходяться. Зокрема, обидві сторони сформулювали однакову думку щодо причин української кризи.

  Кримський псевдореферендум поки не визнала жодна країна крім Росії.

  Країни ЄС, США та Канада заявили, що вважають це голосування нелегітимним та запровадили проти російських та українських чиновників, винних на їх думку у погіршенні ситуації в Україні, економічні та візові санкції.

  Фото: joinfo.ua

  5.ua

  Попередній матеріал
  На Львівщині зростає кількість біженців з Криму
  Наступний матеріал
  Членство Росії в G8 призупинено
  Теги:
  Loading...