5.ua

Київ просить у Газпрому безвідсоткову позику у $2 млрд

  Україна згодна запасти достатньо газу для гарантування безперебійних поставок з РФ у країни ЄС. Однак, для цього Київ вимагає у Москви безвідсоткову позику.  

  Повідомляє Корреспондент.нет з посиланням на Коммерсантъ-Украина. Від вирішення цього питання залежить і те, чи оживуть переговори про ціну палива.

  Спочатку українська сторона наголошувала, що закачає лише необхідні їй 14 млрд кубометрів, а російський монополіст вимагав наростити цей обсяг до 19 млрд кубів для гарантії безперебійного транзиту в ЄС.
  "Ми не хочемо повторення ситуації 2009 і 2011 років, коли нас звинуватили в тому, що ЄС недоотримав російський газ. Насправді це Газпром знизив обсяги прокачування, але довести це ми не змогли - наша газотранспортна система досі не скрізь обладнана лічильниками, які б показали, скільки газу зайшло з території Росії", - пояснило джерело виданню в Міненерго.
  Як вказує газета, Київ запропонував Газпрому дві альтернативи. "Перша - ми можемо дозволити зберігати в підземних газосховищах резервний об'єм газу, не стягуючи плату за його підйом. Друга - ми купимо цей газ, але тільки за умови, якщо Газпром або Газпромбанк нададуть безвідсотковий кредит на його закупівлю і продовжать вже отримані раніше кредити" , - пояснив співрозмовник в Міненерго.
  Від першого з варіантів Газпром вже відмовився. Джерело в російському газовому гіганті підтвердило, що варіант закачування палива за рахунок кредиту Газпромбанку зараз вивчається. Так, для придбання 5 млрд кубів газу потрібно близько $2 млрд. Аналогічну суму в минулому році Газпромбанк виділяв Нафтогазу, але під 8,5% річних з погашення 24 червня 2013 року. Крім того, термін погашення торішнього кредиту в банку вже погодилися пролонгувати за умови його додаткового забезпечення держгарантіями.
  Минулого тижня повідомлялося, що восени поточного року Росія може припинити постачання газу в Україну через несплату рахунку на $7 млрд за недобір газу - таку думку висловив директор економічних програм Українського центру Разумкова Василь Юрчишин.

   

  Попередній матеріал
  Стрілянина у США: троє підлітків постраждали
  Наступний матеріал
  Нещасний випадок у Луганську: під породою загинув шахтар
  Теги: