КС: Закон про імпічмент - не відповідає Конституції

  Закон про тимчасові слідчі комісії, або як його ще називають - про імпічмент - не відповідає Конституції. Такий вердикт служителів Феміди. Конституційний суд сьогодні оприлюднив своє рішення від 10-го вересня.
  Закон оскаржував Президент Ющенко. Судді не визнали документ через юридичні формальності.  Закон про слідчі комісії був опублікований із датою першого ухвалення 15-тим січня і без підпису голови Верховної Ради. Хоча тоді його заветував Президент. Депутати подолали заборону 3 березня.

  Андрій Стрижак, голова Конституційного суду: "Відсутність під текстом закону, прийнятого за результатом повторного розгляду, належної дати та підпису голови ВРУ є порушенням встановленої ч.3 ст.94 Основного закону України процедурою набрання чинності відповідно до ч.1 ст.152 Конституції України є підставою для визнання закону неконституційним повністю. В результаті визнання неконституційним закону повністю з підстав порушення закону України про процедуру набрання чинності немає необхідності в розгляді інших питань поставлених в конституційному поданні".

  Анатолій Селіванов, представник Верховної Ради в Конституційному суді: "Реквізити, які зараз є причиною того, що закон вихнається неконституційним, вони знов-таки мають допоміжне значення, але не основне. І практика, якщо немає публічного обговорення в суді, немає можливості, скажімо, пояснити будь-яку правову конституційну ситуацію щодо закону, який перевіряєтьсяконституційним судом не повним чином обмежує можливості доведення тих чи інших аргументів".

  Попередній матеріал
  Кількість платників податків, які звітують про сплату по електронній пошті, суттєво зростає
  Наступний матеріал
  Журналіст, який жбурнув у Буша черевика, вийшов на волю
  Теги: