КС з`ясовує, як звільняти голову НБУ

  Як звільняти голову Нацбанку, з`ясовує Конституційний суд. Сьогодні там розпочалося слухання за позовом Президента.

  У його секретаріаті вважають, що Верховна Рада незаконно усунула від обов`язків голову НБУ Володимира Стельмаха. Оскільки, за Конституцією, призначення чи звільнення керівника Нацбанку має відбуватися лише за поданням Президента. Представник Верховної Ради натомість заявляє, що парламент не звільняв Стельмаха. Він лише скасував постанову про його призначення. А на ПРЯМЕ запитання, чи є нині Стельмах головою НБУ - юрист парламенту - відповісти не може.

  Анатолій Селіванов, представник Верховної Ради у Конституційному суді: "Постанова, щодо його призначення втратила чинність, оскільки про призначення теж Верховна Рада України приймала постанову, то треба виходити саме з цих правовідносин, ну а праворозуміння ми побачимо як буде перебігати події у Конституційному суді".

  Марина Ставнійчук, представник Президента у Конституційному суді: "Ми не оскаржуємо конституційність відповідної постанови Верховної Ради України у цьому питання, для нас вона є очевидно юридично нікчемна, з моменту її ухвалення відповідним парламентом. Однак для нас дуже важливо, щоб при прийнятті таких важливих рішень всі органи державної влади діяли виключно у межах у спосіб і на підставі  конституції і законів України".

  Попередній матеріал
  Заколот нелегальних мігрантів на італійському о. Лампедуза
  Наступний матеріал
  М. Оніщук - гість програми "Час" о 21.00
  Теги:
  Loading...