КС визнав право партій та блоків дочасно позбавляти повноважень місцевих депутатів

  Конституційний суд підтвердив право партій та блоків дочасно позбавляти повноважень депутатів місцевих рад. На думку суддів, норми закону, які дозволяють позбавляти депутата мандату, якщо той відмовляється увійти до фракції своєї партії, виходить з неї за власним бажанням або ж переходить до іншої - не суперечать чинній Конституції.
  Натомість суд визнав неконституційним положення, яке дозволяло партіям та блокам припиняти депутатські повноваження своїх членів з інших причин. Тож тепер депутати місцевих рад можуть голосувати всупереч рішенню фракції і не боятися за долю свого депутатського мандату. Рішення про це судді ухвалили ще 27 травня, але оприлюднили лише сьогодні. Роз`яснити, чи відповідає рішення Конституції, звернулися понад сто депутатів, дехто з них вважають неправомірним позбавляти повноважень за рішенням вищого керівництва партії, а інші навпаки - не хочуть, щоб це робили виборці.

  Нагадаємо, законопроект який дозволяв достроково припиняти депутатські повноваження у січні 2007 року підтримали 362 народних обранців, свій підпис під ним поставив і глава держави.
  Попередній матеріал
  У ці хвилини розпочинається засідання РНБО
  Наступний матеріал
  Президент таки ветував закон про дохідну частину держбюджету
  Теги: