КС вирішив, що формування уряду входить до повноважень коаліції

  Рішення без крапки. Лише день знадобився Конституційному суду, щоб винести рішення у справі, порушеній за поданням Віктора Ющенка, який наполягає на тому, що утворена наприкінці минулого року коаліція поивнна була призначити або перезначити складу Кабінету міністрів. Президента цікавило, чи дає це йому право розпустити Верховну Раду. Але чіткої відповіді судді так і не дали.

  Лише зазначили, що внесення пропозицій Президенту України щодо кандидатури прем’єр-міністра України, а також щодо кандидатур до складу Кабінету міністрів належить до ПОВНОВАЖЕНЬ коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України. Хоча у самій Конституції, зокрема її 83 статті, про ці повноваження ані слова. Там чітко сказано, що коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України, цитую, ВНОСИТЬ пропозиції Президенту України щодо кандидатури Прем`єр-міністра України, а також щодо кандидатур до складу Кабінету Міністрів. Однак, спираючись на тлумачення суду опоненти Президента заявили, що крапку поставлено, адже повноваження - це право, а не обовязок, тобто нова коаліція не повинна була вирішувати долю Кабміна Тимошенко, як того хотів Ющенко. Натомість, Президент від своїх намірів не відмовився - отримавши це рішення Конституційного суду, глава держави вже найближчим часом збере всіх лідерів парламентських фракцій.

  Андрій Стрижак, Голова КС: "Внесення пропозицій Президенту України щодо кандидатури прем’єр-міністра України, а також відповідно до Конституції України – щодо кандидатур до складу Кабінету міністрів належить виключно до повноважень коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, сформованої відповідно до частин шостої, сьомої статті 83 Конституції України. Рішення є обов’язковим до виконання на всій території України, остаточним і не може бути оскаржене".

  Марина Ставнійчук, Представник Президента у КС: "Президент України повинен уважно почитати рішення Конституційного Суду, вивчити всі обставини, які пов’язані з прийняттям – і юридичні і фактичні. Президент України з цього питання проведе відповідні консультації з керівництвом Верховної Ради та керівництвом фракції Верховної Ради України".

  Анатолій Селіванов, Представник Верховної Ради у КС: "у зв’язку з сьогоднішнім рішенням КС у Президента немає підстав для дострокового припинення повноважень нинішнього складу Верховної Ради".

  Попередній матеріал
  20 людей загинули під час сутичок у Пакистані
  Наступний матеріал
  Медведько - ворог №1 української преси
  Теги:
  Loading...