КС СКАСУВАВ ПОЛІТРЕФОРМУ 2004-ГО РОКУ [відео]

  Політреформу 2004-го року скасував Конституційний суд України. Такий вердикт служителі Феміди винесли сьогодні.

  Рішення зачитували майже сорок хвилин.  Судді визнали, що політеформу шестирічної давнини провели із порушенням процедури ухвалення. Тепер Україна повернеться від парламентсько-президентської форми правління до президентсько-парламентської . Це фактично означає, що відтепер існування коаліції не є обов`язковим, а усі рішення ухвалюють звичайною більшістю голосів. І тепер Президент, а не коаліція, вносить кандидатуру прем`єра та міністрів - їх потім завтерджує парламент. Саме така політична система існувала за часів президенства Леоніда Кучми. Органам державної влади нині доручено привести Конституцію у відповідність до тієї, що діяла з 96-го року.

  Анатолій Головін, голова КС: "Визнати таким, що не відповідає Конституції (є неконституційним) закон України "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року № 2222-IV" у зв`язку з порушенням конституційної процедури його розгляду та прийняття".

  У БЮТі кажуть: у зв`язку із рішенням суду - віднині усі органи державної влади - нелегітимні. Адже Президента, Кабмін і парламент обирали та формували згідно із конституцією 2004-го року. Представники Адміністрації президента такі заяви опозиції спростовують. 

  Сергій Власенко, народний депутат, БЮТ: "Сегодня должна быть отставка президента Украины, Кабинета министров Украины, сегодня должно быть принято решение на первом пленарном заседании о роспуске парламента и решение о проведении досрочных выборов. Потому что никто в стране не давал полномочий президенту в редакции Конституции 1996 года и никто в стране не давал полномочия парламенту в редакции Конституции 1996 года..." 

  Олена Лукаш, представник президента у Конституційному суді: "На сегодня все органы власти являются легитимными и сегодня они должны сконцентрироваться и выполнять решение Конституционного суда".

  Попередній матеріал
  Автомат із продажу золота з`явився у Мюнхені
  Наступний матеріал
  ЄС стурбований згортанням демократії в Україні - ЗМІ
  Теги: