КС СКАСУВАВ ПОЛІТРЕФОРМУ 2004-ГО РОКУ [репортаж, відео]

  "Україна живе за Конституцією 1996 року": таким чином міністр юстиції Олександр Лавринович роз`яснив рішення Конституційного суду. Зранку судді оголосили, що політична реформа, яка зробила можливим історичне протистояння Президента і прем`єра була прийнята із порушенням Закону. Відтак вона має бути відмінена.
  З моменту оголошення цього рішення Віктор Янукович отримав ті самі повноваження, що їх мав Леонід Кучма. Опозиція вимагає невідкладних виборів Президента та Парламенту.

  ***

  У Конституційному суді - аншлаг. Учасники розгляду - у нервовому очікуванні. Представники Президента змінила чорну сукню на білий святковий костюм. Резонансний вердикт оголошують у прямому телеефірі.

  Сорок хвилин на оголошення вердикту - і громадяни України живуть в іншій державі. Втіленням найгіршого зі сценаріїв назвав рішення суду БЮТівець Сергій Власенко. Він сумно жартує, що помолодшав на чотирнадцять років. І вже цілком серйозно констатує.

  Не налаштована на тривалі розмови з журналістами представник Президента в суді Олена Лукаш. У її шефа додалося повноважень. А значить стало більше роботи і в неї.

  Батько політреформи  - Олександр Мороз вваажає, що Конституційний суд перевищив свої повноваження. А Юлія Тимошенко звинувачує суддів у сприянні узурпації влади. Вона переконана - це чорний день для української демократії.

  Голова Парламенту Волордимир Литвин не згоден з вимогами опозиціонерки. На його думку, ніяких підстав для дострокових відставок рішення Конституційного суду не дає.

  Президент, який сконцентрував тепер у своїх руках величезну владу, нагадав - Конституція 96-го - визнана однією з найкращих у Європі. Віктор Янукович заявляє - рішення Конституційного суду - лише перший крок.

  Тепер органи влади повинні привести нормативно-правові акти у відповідність із конституцією 96-го. В мін`юсті заспокоїли - таких актів не більше кількох десятків. Ось іще деякі очевидні наслідки рішення Конституційного суду: представників місцевої влади 31 жовтня оберуть на чотири роки, а не на п`ять. А Президент зможе будь-якої миті відправити у відставку члена Кабміну, навіть Прем`єр-міністра.

  Наталія Жижко, Людмила Голоднік, Юрій Усік, Ігор Пльонкін, 5 канал

  ***

  Попередній матеріал
  Скасування політреформи прокоментували попередники Януковича
  Наступний матеріал
  У Лівадійському палаці розпочався VII саміт YES-2010 [відео]
  Теги: