КС перейшов до закритої частини справи щодо політреформи

  До закритої частини перейшов Конституційний суд у розгляді справи щодо політреформи. Відкриті слухання - завершилися.

  Під час заключних виступів - сторони зійшлися на думці, що закон № 2222 не відповідає Конституції України, оскільки його ухвалювали з порушенням необхідної процедури. А представник Президента у Конституційному суді Олена Лукаш заявила, що 2004-го року порушили ще й механізм захисту Конституції. На думку Лукаш, ухвалення змін до Основного закону на той час було продиктоване політичною доцільністю - щоб легалізувати третій тур президентських виборів. Представник Президента у КС визнала, що це - помилка Партії регоінів, яку час виправляти. Скільки триватимуть слухання у закритому режимі і яким буде рішення - сторони не прогнозують. Однак припускають: чекати на нього слід не пізніше першої декади жовтня.

  Дмитро Шпенов, народний депутат, ПР: "Все последсвия, которые могут быть очень тяжелыми, - о них говорить рано. Я думаю, что будут неоднократные обращения в КС с просьбами разъяснить - как поступать дальше".

  Олена Лукаш, представник Президента у КС: "Сьогодні надавати прогнози щодо наслідків - це фактично прогнозувати рішення КС. Але в Україні є а) дієвий парламент; б) працююючий уряд і в) президент з командою. Я переконана, що будь-які побоювання не мають жодних підстав".

  Попередній матеріал
  Керівника протокольної служби Тимошенко викликали на допит
  Наступний матеріал
  7 тонн потужної армійської вибухівки вилучили в Італії
  Теги: