КС: Більшість може формуватися за участі окремих депутатів (доповнено)

  Принцип, за яким була сформована парламентська коаліція, відповідає Конституції. Тобто більшість може формуватися не лише фракціями, а й за участі окремих депутатів. Такий вердикт оголосили тлумачі Основного закону. Голова Конституційного суду зауважив: це рішення він вважає "єдино правильним".

  Ольга Сніцарчук, 5 канал: Без несподіванок. КС виніс саме таке рішення, про яке говорили задовго до дня ікс - протилежне своєму жвердикту, винесеному у вересні 2008 року.

  Те, що зараз оголосить голова суду, уже обговорили на тижні і опозиціонери і представники влади: віце-премєр Андрій Клюєв, як і лідер БЮТ Юлія Тимошенко, повідомив заздалегідь цю новину. Коаліція, яку охрестили коаліцією тушок, є легітимною, на думку Конституційного суду. Андрій Стрижак аргументує: у 2008 році суд не розглядав питання, чи можуть позафракційні депутати  входити до коаліції. А ще - тоді не було Регламенту Верховної Ради: його ухвалили у лютому цьогоріч. А отже змінилися і обставини.

  Андрій Стрижак, голова КС: "Ми виходили з того, яким чином таке тлумачення закону нанесе шкоду суспільству, державі парламенту... і виходили з того що для стабільності суспільства і держави смисл поняття коаліції не є посяганням на конституційний лад".

  Суддя Віктор Шишкін - незгодний, у нього окрема думка. Його донька - депутат фракції бютівців. Її лідер Юлія Тимошенко з лікарняного повідомила: рішення суддів - злочин. Такої ж думки - її політичні однодумці.

  Роман Зварич, народний депутат, НУ - НС: "Виявиляється, у нас є інший нормативно-правовий акт, який є вищий за Конституцію.. Це регламент Верховної Ради України... Міняється регламент - і таким чином будь що матиме вищу юридичну силу ніж Конситуція... Я зроблю все, щоб ці судді увійшли як зрадники"...

  Президент має підстави бути задоволеним суддями: він напередодні Великодня заявляв - молиться, щоби суд легітимізував коаліцію. Радіє його представник у парламенті.

  Для суду і це не останннє слово. Якщо у майбутньому знову зміняться правові обставини - думка може бути змінена, допускає голова суду. Питання, чи може пригадати бодай якесь ганебне рішення Конситуційного суду - його не бентежить.

  Андірй Стрижак, голова КС: "Хіба мати визнає, що її дитя - урод?..."

  Ольга Сніцарчук, Ілля та Максим Шинкаренки, 5 канал

  Попередній матеріал
  Монгольскі опозиціонери оголосили голодування
  Наступний матеріал
  Закордонні паспорти знову видаватимуть з понеділка
  Теги: