Кримінальну справу проти лідера Сойму підкарпатських русинів порушила СБУ

  Кримінальну справу проти лідера Сойму підкарпатських русинів порушила СБУ. Димитрія Сидора звинувачують у сепаратизмі - закликах до розділу України. Зараз триває розслідування. У Службі Безпеки кажуть: справа повністю підпадає під компетенцію відомства.
  Тому передавати її Генеральній прокуратурі чи МВС не будуть. Димитрію Сидору загрожує обмеження чи позбавлення волі до трьох років. З іншими членами Сойму - СБУ провела роз`яснювальну роботу. Нагадаємо - у жовтні в Мукачевому відбувся Другий Європейський конгрес підкарпатських русинів. Там підписали меморандум про відтворення русинської державності - тобто відокремлення Закарпаття і надання йому окремого статусу під назвою Підкарпатська Русь.

  Марина Остапенко, прес-секретар СБУ: "Були проведені профілактичні бесіди, де було роз`яснене законодавство українське, де було роз`яснено де вони порушують це законодавство. На жаль, виявляється дуже багато людей не розуміють, що вони роблять і вони не знайомі з законами нашими. Тому багато хто з них робить якісь дії і навіть не розуміє, що за це передбачена кримінальна відповідальність".

  У сепаратизмі зараз звинувачують ще 2 організації: "Народний фронт Севастополь - Крим - Росія" та "Донецька республіка". Проти їхніх активістів також порушені кримінальні справи.

  Попередній матеріал
  "Свиняча криза" загрожує масовим безробіттям Ірландії
  Наступний матеріал
  Поновилися сутички у центрі Афін
  Теги:
  Loading...